Rozmowa z Manfredem Geissem, Dyrektorem Zarządzającym firmy Geiss AG

Proszę porównać rynek polski i niemiecki. Różnią się czymś od siebie: specyfiką, wymaganiami?
Jesteśmy zbyt młodzi na rynku polskim aby wyrażać taką opinię. Jednakże dwóch z naszych największych odbiorców w skali ogólnoświatowej pochodzi właśnie z Polski. A to już świadczy o roli polskiego rynku.

Niemcy są bardziej dotknięte kryzysem niż Polska. Jaki jest plan firmy Geiss by poradzić sobie z obecną sytuacją? Czy w ogóle kryzys jest dla Państwa firmy dotkliwy?
Tak, to prawda, że kryzys w Niemczech jest bardziej dostrzegalny niż w Polsce. Przez ostatnie trzy miesiące pracujemy w zredukowanej ilości godzin. Jednakże nasi pracownicy mają zagwarantowane miejsca pracy, ponieważ specjaliści są naszym największym kapitałem, który umożliwia obsługę klientów na całym świecie, na bardzo wysokim poziomie. Nasze dochody zostały zredukowane, ale nie tracimy pieniędzy.

Za rok targi K w Dusseldorfie. Czy firma Geiss będzie na nich obecna? A jeśli tak, to proszę powiedzieć, jakie dzisiaj - w dobie internetu, błyskawicznego kontaktu – znaczenie dla rozwoju firmy mają wydarzenia targowe?
Targi „K” są dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, w których będziemy uczestniczyć jak zawsze. Wiemy jak ważny w dzisiejszych czasach jest internet oraz komunikacja przez e-mail. Jednakże ciągle zwiększamy nasz udział w targach narodowych na całym świecie, ponieważ mamy świadomość, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu twarzą w twarz między naszymi specjalistami oraz klientami.

Manfred Geiss

Ile urządzeń firmy Geiss pracuje w tej chwili na świecie?
Obecnie możemy się pochwalić prawie 3000 pracującymi na całym świecie termoformierkami oraz ponad 600 maszynami CNC.

Co wyróżnia firmę GEiSS z pośród firm produkujących maszyny do termoformowania?
Do rozwiązań wyróżniających firmę Geiss niewątpliwie możemy zaliczyć:
  • bezstopniową możliwość regulacji ramy dociskowej oraz okna płyty mocującej,
  • system parametrycznego projektowania maszyn, każda maszyna wykonywana jest zgodnie z zapotrzebowaniem klienta,
  • grzałki halogenowe skracające czas nagrzewania nawet o połowę, dzięki czemu maszyny z jedną stacją dorównują wydajności maszyn z wieloma stacjami,
  • zakres produkcji obejmujący zarówno maszyny do termo formowania jak również maszyny CNC,
  • system TT-in-one stanowiący kombinację maszyny do formowania próżniowego, podajnika zasilającego oraz maszyny CNC w jednym.
Jakie są plany firmy Geiss na przyszłość?
Po dużym sukcesie termoformierek z serii T8 skupiamy się na rozwoju serii T9, która dedykowana będzie dla produkcji dwupłytowej, elementów cienkościennych z dużą szybkością. Odnośnie maszyn CNC planujemy rozwój w kierunku produkcji form oraz aplikacji dla przemysłu lotniczego.

Dziękujemy za rozmowę


Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki
 

Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki, podajniki, termostaty, chillery, rotametry

Polska