Rozmowa z Wojciechem Dworakowskim z firmy Kwazar Corporation

Rozmowa z Wojciechem Dworakowskim z firmy Kwazar Corporation
Prezentujemy rozmowę z Wojciechem Dworakowskim, product managerem firmy Kwazar Corporation. Spółka działa w branży tworzyw sztucznych. Plasuje się w światowej czołówce firm pod względem ilości produkowanych opryskiwaczy oraz ich innowacyjności. Eksport stanowi poważną część jej przychodów. Kwazar dystrybuuje bowiem swoje produkty do 104 krajów na całym świecie.

Kwazar Corporation jest firmą działającą w branży tworzyw sztucznych. Na czym dokładnie polega Państwa działalność w tym sektorze i jak doszło do tego, że zainteresowaliście się akurat tym rynkiem?
Wojciech Dworakowski: - Kwazar znany jest przede wszystkim z produkcji opryskiwaczy, które są w praktyce w całości wykonane z tworzyw sztucznych. Całość elementów opryskiwaczy produkowanych jest przez Kwazar, stąd też konieczność opanowania technologii przetwórstwa na najwyższym poziomie. Będąc ekspertami w dziedzinie poszczególnych technik przetwórczych rozszerzyliśmy i stale rozszerzamy naszą działalność o produkcję innych niż opryskiwacze wyrobów np. elementów stosowanych w drogownictwie oraz o sprzedaż surowców do przetwórstwa, mowa tu właśnie o koncentratach barwiących.

Mamy dobre produkty, dobre ceny, wiele kontaktów z przetwórcami, z firmami z branży. Dlatego też doszliśmy do wniosku dlaczego tego nie wykorzystać, nie połączyć i przy tym na tym nie zarobić? Stąd też pomysł wejścia właśnie na ten rynek. Skłonił nas do tego ogromny potencjał branży.

Wojciech Dworakowski, KWazar Corporation

Oczywiście Kwazar Corporation to nie tylko tworzywa sztuczne. Proszę jednak powiedzieć jaką rolę w działalności spółki odgrywa właśnie ta branża?
Branża tworzywowa to jeden z najmocniejszych jeśli nie najmocniejszy filar, na którym opiera się nasza firma. Dodatkowo jesteśmy od 2007 r. przedstawicielem koncernu Ener Plastics - ciągle rozwijamy z nim naszą wzajemną współpracę. Mówiąc krótko, przytłaczająca większość zysku firmy tworzona jest poprzez działalność w szeroko pojętej branży tworzyw.

Kwazar Corporation już od roku jest dystrybutorem produktów Ener Plastics. Proszę podsumować dotychczasową współpracę. Co Pana zdaniem jest dotychczas największa zaletą wynikłą z tej kooperacji?
Niewątpliwie nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów handlowych poznając dodatkowo inne nieznane nam dotychczas techniki przetwórstwa .
Jednocześnie, co chyba najważniejsze, przedstawiliśmy firmie Ener Plastic problemy naszych klientów, a za pomocą zaplecza laboratoryjnego i naukowego naszych arabskich partnerów wspólnie je rozwiązaliśmy. Reasumując w wyniku tej współpracy jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć klienta dając mu szeroką gamę dobrych produktów w dobrych cenach zapewniając mu również wsparcie techniczne.

Jak w ogóle doszło do zawiązania partnerstwa z Ener Plastics. Dlaczego obydwie strony zdecydowały się akurat na siebie?
Firmę Ener Plastics poznaliśmy za pośrednictwem naszego oddziału na Ukrainie. Najpierw zostaliśmy ich klientem, a następnie po pewnym okresie współpracy staliśmy się dodatkowo dystrybutorem tego koncernu. Jest to jak sądzę z korzyścią dla obu stron, także korzyścią finansową.

Co z punktu widzenia Państwa firmy jest najważniejszym aspektem jeśli chodzi o jej działalność? Na co zwracacie największa uwagę w codziennym funkcjonowaniu firmy?
Największa uwagę zdecydowanie kładziemy na jakość i to na jakość bardzo szeroko przez nas pojętą. Czuwamy nad tym aspektem na każdym etapie kontaktów firmy z rynkiem, a więc począwszy od kontaktów biznesowych z odbiorcą, a skończywszy na serwisie i finalnym produkcie.
Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże