Drukuj

Ruszyły targi Taropak 2014

I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie

Nowym wydarzeniem będzie I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie, na którym specjaliści i eksperci zajmujący się problematyką bezpieczeństwa pracy, przedstawią wyniki badań oraz przedstawią najnowsze rozwiązania ze swoich dziedzin. Zaprezentowane zostaną nowości techniczne i organizacyjne, poprawiające bezpieczeństwo pracy w procesach składowania, dystrybucji i logistyki wewnętrznej. Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, przedstawią sprawdzone rozwiązania, które znacznie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarce magazynowej i logistyce wewnętrznej.

Logistyka Odzysku

Zielone biuro jako źródło surowców, ekologiczna odpowiedzialność biznesu, logistyka procesów recyklingu surowców wtórnych - to tylko część podejmowanych podczas konferencji Logistyka Odzysku wątków. Nie zabraknie również dyskusji na temat zwrotów oraz reklamacji w kontekście logistyki oraz próby zdefiniowania samego pojęcia, wyznaczając jednocześnie jego potencjał i przyszłość w polskich przedsiębiorstwach.

II Kongres Przemysłu Opakowań

W trzecim dniu Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon 15) obradować będzie II Kongres Przemysłu Opakowań. Celem spotkania jest określenie kierunków rozwoju opakowań w najbliższych latach. Chodzi o próbę opracowania prognozy zmian, jakim ulegać będą opakowania w odpowiedzi na potrzeby ich użytkowników. Ma także uzmysłowić na jakie zmiany należy orientować się w całym procesie usług składających się na pełny łańcuch dostaw produktów od jego wytwórcy do końcowego konsumenta.

Art of Packaging

Tradycyjnie już podczas Taropak zaprezentowana zostanie wystawa laureatów konkursu Art of Packaging - Perły wśród Opakowań, którego ideą jest niezmiennie promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań. Organizatorzy wydarzenia szukają i wyławiają perły zarówno wśród młodych artystów, projektantów, studentów i absolwentów uczelni - w ramach Art of Packaging Debiuty, jak i profesjonalnych znawców sektora przemysłu opakowaniowego, projektantów, producentów, właścicieli marek - w ramach Art of Packaging Professional.

Innowacyjne Opakowanie

Spotkanie będzie stanowiło forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań a drukarniami i ich klientami. Konferencja odbędzie się 29 września 2014 r. a w programie zawarte zostaną prezentacje multimedialne prowadzone przez dostawców technologii, maszyn, urządzeń i materiałów do produkcji opakowań.

Bezpieczne Opakowanie

Projekt ten, zainicjowany w 2011 roku w Poznaniu podczas targów Pakfood ponownie wraca do stolicy Wielkopolski. Celem konferencji jest przybliżenie wymogów dotyczących produkcji opakowań oraz oczekiwań zleceniodawców, a także prezentacja technologii umożliwiających ich realizację oraz wymiana doświadczeń z rynkowymi liderami. Tematyka bezpiecznych opakowań jak zwykle ujęta zostanie holistycznie, dlatego oprócz dostawców farb, lakierów i podłoży wśród partnerów zaproszonych do udziału w konferencji znajdują się dostawcy maszyn offsetowych, flekso, cyfrowych oraz urządzeń inspekcyjnych, jak również laboratoria badawcze.


Czytaj więcej: Branża opakowań 199