Ruszyły targi Taropak 2014

Ruszyły targi Taropak 2014…
W poniedziałek wystartowała kolejna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak. Ekspozycje blisko 500 wystawców rozmieszczone są w pawilonach 1, 2, 3, 3a i 4. W pełni zagospodarowany jest również teren zewnętrzny, czyli tzw. Plac Marka.

- To najbardziej kompleksowe wydarzenie ma niebywały wpływ na rozwój dwóch, ściśle współpracujących z sobą segmentów, wspierając ich integrację i wymianę branżowych doświadczeń – mówi Joanna Kucharska, dyrektor targów Taropak. - Właśnie w Poznaniu kreuje się trendy, podejmuje ważne dla tego sektora dyskusje na najwyższym poziomie merytorycznym, ale przede wszystkim pielęgnuje relacje z klientami, kontrahentami, mediami i światem nauki.

Wystawcy prezentują ponad 200 nowości produktowych, wśród których szczególną uwagę mają szansę przykuć urządzenia i maszyny wspierające proces automatyzacji. Wiele nowości pojawi się również zakresie logistyki, gdzie rozwój technologii postępuje niezwykle szybko. Optymalizacja procesów, usprawnienie ciągów komunikacyjnych, śledzenie łańcucha dostaw - wszystko to wymaga odpowiedniego oprogramowania i automatyzacji.

Na atrakcyjność Taropaku pozytywnie wpływają trwające w tym samym czasie targi z bloku Polagra, a dokładnie Polagra-Food, Polagra-Gastro, Polagra-Tech oraz Invest-Hotel i spośród nich najbardziej konsumenckie – smaki regionów. Ta wyjątkowa synergia branż współgra z ideą biznesowej dywersyfikacji, rozwijając potencjał sprzedażowy wystawców, a jednocześnie optymalizując poświęcony czas zwiedzających. Tegoroczny Taropak z całą pewnością wyróżnia się spośród dotychczasowych edycji liczbą wydarzeń towarzyszących, które charakteryzują się zarówno wysokim poziomem merytorycznym jak i niezwykłą wręcz rozpiętością tematyczną.

In4Log

Wszyscy zainteresowani branżą logistyczną mogą wziąć udział w projekcie In4Log, stanowiącym kontynuację łączenia innowacyjnych rozwiązań logistyki wewnętrznej ze szczupłym przepływem i koncepcją Lean Management. W hali 3A powstanie Modelowe Centrum Dystrybucji ze strefą przyjęcia, składowania, kompletacji i wyjścia, którą obsługiwać będą urządzenia przystosowane do realizacji koncepcji Lean Management. Odwiedzający będą mogli zapoznać się "na żywo" z różnorodnymi rozwiązaniami, które zaprezentowane w praktyce pozwolą uzyskać cenną wiedzę na temat łączenia poszczególnych elementów statycznych i automatycznych w procesach magazynowych.

Sztaplar SHOW

Przez cztery targowe dni już po raz dwunasty trwać będzie Sztaplar SHOW - niepowtarzalny pokaz możliwości wózków widłowych. Wydarzenia towarzyszy Międzynarodowym Targom Techniki Pakowania i Logistyki Taropak. Na powierzchni ponad 1500 m kw. zbudowany zostanie plac manewrowy z torem przeszkód, wyposażony w regały wysokiego składowania, palety i inne opakowania, pojemniki wielokrotnego użytku czy systemy zarządzania informacją magazynową. W tak zaimprowizowanym otoczeniu odbędą się liczne prezentacje i przejazdy wózków widłowych, które zweryfikują ich możliwości techniczne w wykonywaniu codziennych operacji magazynowych.

Czytaj więcej: Branża opakowań 448

brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska