SKC otworzył fabrykę folii

Koreański koncern SKC otworzył w Polsce kolejną fabrykę produkująca poliestrowe folie. Zakład powstał w Dzierżoniowie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

SKC to trzecia co do wielkości koreańska firma po Hyundaiu i Samsungu. Posiada zakłady w Korei, Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Tajwanie. Pod względem wielkości produkcji zajmuje pierwsze miejsce na świecie w segmencie folii optycznych.

Folie LDF (Light Diffusion Films) produkowane przez SKC-HAAS Polska używane są we wszystkich rodzajach monitorów oraz telewizorów LCD. Firma SKC-HAAS Polska produkuje folie w rolkach, które następnie są cięte na arkusze i używane bezpośrednio przy montażu. W Polsce SKC zainwestowała już 53 mln zł w budowę dzierżoniowskiego zakładu do produkcji folii przeznaczonych do odbiorników LCD.

Firma nie wyklucza rozszerzenia produkcji. W maju 2007 r. koncern nabył od miasta teren inwestycyjny o powierzchni 18 hektarów. Od czasu wmurowania kamienia węgielnego pod pierwszy zakład, na 2 z 18 hektarów SKC zbudował pierwszą halę produkcyjną. Azjatycki koncern przygotowuje się już do budowy kolejnych, co pozwoli za około dwa lata znaczne zwiększyć rozmiary produkcji i liczbę pracowników.

Dzierżoniów jest pierwszym miastem w Europie, w którym koncern wybudował swój zakład. Zwyciężył z lokalizacjami na Węgrzech, Słowacji i kilkoma polskimi miastami, którymi zainteresowani byli przedstawiciele firmy.

Czytaj więcej: Folia 291 Inwestycje 714