Samochodowe kameleony. Nowe trendy w kolorystyce nadwozi.


Co ciekawe, w autach sportowych coraz częściej zobaczymy świeże odcienie błękitu, nawet z domieszkami zieleni czy turkusu.
W samochodach luksusowych coraz częściej zobaczymy natomiast ciemne i „ciężkie” czerwienie, podczas gdy ich klasyczna- „ognista” odmiana pozostanie nadal popularna w autach sportowych.

Trendy w krajach Azji i Pacyfiku
W tym regionie można wyróżnić cztery podstawowe trendy:
  • kolory związane ze zdrowym i nowoczesnym stylem życia takie jak zieleń, brąz i niebieski (odzwierciedlające las, niebo i wodę – jako symbol troski o środowisko i zdrowe życie)
  • kolory podkreślające status społeczny – złoty oraz ciemne, nasycone barwy
  • kolory futurystyczne – tu króluje srebro i neutralna czerń
  • barwy teksturowane – w tym maty oraz mieszanki metaliczne. To kategoria, która w przyszłości jeszcze bardziej się rozwinie

BASF Coatings AG należy do działu Coatings w BASF Group. W 2005 BASF odnotowała sprzedaż w tej branży w wysokości 2,2 mld Euro. Firma produkuje, rozwija i wprowadza na rynek innowacyjne systemy lakiernicze i wykończeniowe dla branży motoryzacyjnej oraz przemysłu, a także farby dekoracyjne. BASF Coatings dostarcza również kompletne technologie, dopasowane do potrzeb klientów. Firma jest jednym z głównych uczestników tego rynku, posiada ugruntowaną pozycję na rynku europejskim, w USA, Ameryce Południowej i regionie Azji i Pacyfiku. Więcej informacji na temat BASF Coatings można znaleźć na stronie www.basf-coatings.com.

Aby dowiedzieć się więcej na temat niewidocznego wkładu BASF w widoczne osiągnięcia branży motoryzacyjnej, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej strony internetowej w języku angielskim www.automotive.basf.com.

Czytaj więcej: Wzornictwo przemysłowe 5