Segment Opakowań Giętkich w Grupię Kęty zdobywa nowych klientów


Nowy produkt wzbudził już na tyle duże zainteresowanie, że np. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych złożyły zamówienia na opakowania, które będą wykonane w taki właśnie sposób. Kiedy produkt będzie już gotowy, zostanie wówczas wyeksportowany do Indii.

Ponieważ zadrukowane laminaty cieszą się bardzo dużym powodzeniem, to Grupa Kety zdecydowała już o zakupie trzeciej linii do wytwarzania cylindrów oraz ekstrudera do produkcji folii polietylenowej. Pozwoli jej to osiągnąć pełną niezależność i samodzielność jeśli chodzi o produkcję cylindrów i folii polietylenowej. Do tej pory bowiem musiała bowiem korzystać z zakupów zewnętrznych. Nowa inwestycja to także szansa na obniżenie kosztów produkcji.

SOG w tym roku wdrożył także technologię umożliwiającą produkcję nowoczesnych laminatów z nacięciem laserowym, których głównymi odbiorcami są Tchibo, Nestle, Krüger i Mingess Kaffe. Ponieważ produkcja tak wysoko przetworzonych laminatów jest najbardziej opłacalna, więc w przyszłości będzie kontynuowana.

Dobra koniunktura i nowe inwestycje znajdują przełożenie w poprawiających się wynikach finansowych SOG, co dokładnie obrazują dane statystyczne. We wrześniu tego roku firma zanotowała rekord sprzedaży w odniesieniu do opakowań. Klienci zapłacili za nie łącznie 25,5 mln zł i po trzech kwartałach tego roku SOG może się pochwalić 17-procentową dynamikę sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu ub. roku.

Wynik jest powodem do dużego zadowolenia, a przecież po drodze SOG przydarzył się spadek sprzedaży opakowań nisko przetworzonych (głównie czystych folii aluminiowych).

Sukcesy sprawiają, że SOG Grupy Kety jest coraz bardziej zauważalny w Europie. Współpracować z nim chce już m.in. holenderski producent ryżu Van Sillevoldt Rijst bv, który zamawia opakowania wytwarzane w technologii roto oraz flekso, a także niemiecka Ambra wytwarzająca szampany bezalkoholowe oraz największa francuska sieć handlowa Casino. W naszym kraju natomiast do grona licznych nabywców produktów SOG należą m.in. Maspex, Woseba, Prima, Kamis i Cykoria. Do uznanych odbiorców laminatów pochodzących z SOG należą też m.in. takie koncerny jak: Nestle, Unilever, Krat Foods, Dr. Oetker.