Seminarium firmy Ulma Packaging

Seminarium firmy Ulma Packaging
Dużym zainteresowaniem cieszyło się seminarium zorganizowane przez firmę Ulma Packaging Polska. W jego trakcie firma przedstawiła swoje najnowsze osiągnięcia na polu maszyn pakujących, rolowych.

Trwające trzy dni spotkanie przygotowały wraz z Ulma Packaging także firmy Marel Food Systems i Sealed Air Polska. Głównym tematem seminarium były nowoczesne systemy pakowania produktów spożywczych. Spotkanie podzielone było na dwie części: teoretyczną, podczas której organizatorzy przedstawili prezentacje na temat swoich najnowszych rozwiązań technologicznych jak i najnowszych trendów w dziedzinie pakowania oraz część praktyczną odbywającą się w salonie ekspozycyjnym Ulma Packaging Polska.

Organizator zademonstrował swoją nową serię maszyn rolowych. Urządzenia te zostały zaprojektowane i skonstruowane przez hiszpański koncern, mający w naszym kraju swój oddział. Głównym celem konstruktorów było stworzenie linii nowoczesnych urządzeń, które odpowiadałyby wymogom higienicznym dotyczącym przede wszystkim możliwości mycia maszyn wodą pod wysokim ciśnieniem, a także były ergonomiczne, łatwe w obsłudze, wysokowydajne i elastyczne.

Maszyna rolowa firmy Ulma Packaging

Maszyny rolowe Ulma Packaging przeznaczone są do pakowania w folie miękkie lub twarde. Za sprawą tych maszyn produkty mogą być pakowane w próżni oraz w zmodyfikowanej atmosferze. Pudełka mogą być formowane przy pomocy sprężonego powietrza; sprężonego powietrza i próżni; sprężonego powietrza, próżni i tłoczenia mechanicznego. Do zamykania opakowań może być stosowana zarówno folia przezroczysta jak i zadrukowana.

W trakcie seminarium pokazano także kompletne linie pakujące złożone z urządzeń oferowanych przez Marel Food Systems, ULMA Packaging i Sealed Air Cryovac. Prezentacja umożliwiła prześledzenie całego procesu od porcjowania poprzez naważenie, automatyczne nakładanie, pakowanie, ważenie, etykietowanie i detekcję metalu.

W tej chwili w Polsce pracuje blisko 200 maszyn Ulma Packaging.

Czytaj więcej: Maszyny 481 Konferencje 203

brak
 

Maszyny i urządzenia pakujące, maszyny do pakowania w folię strech, maszyny rolowe do pakowania w folie miękkie, maszyny typu FLOW PACK

Polska