Składarko - sklejarka firmy Heidelberg do produkcji opakowań

Składarko - sklejarka firmy Heidelberg do produkcji opakowań
Nowy model składarko - sklejarki Easygluer firmy Heidelberg to skuteczne rozwiązanie, pozwalające na prowadzenie efektywnej produkcji wysokojakościowych opakowań. Przez godzinę jest w stanie wykonać składanie 50 tys. opakowań. Urządzenie szczególnie dobrze sprawdza się we wszelkiego rodzajach drukarniach akcydensowych.

Dlaczego to właśnie tego typu drukarnie najchętniej sięgają po wspomnianą maszynę? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie one niezwykle często wykonują różnego typu opakowania składane. I tutaj pomocna okazuje się być właśnie maszyna Easygluer, dzięki której możliwe jest nie tylko drukowanie opakowań, ale także ich składanie i sklejanie.

Urządzenie wprawdzie nie jest przeznaczone do prowadzenia produkcji na skalę masową, to jednak jego atutem jest zdolność produkcji szerokiej gamy wysokiej jakości pudełek. Odbywa się to w sposób wysoce produktywny i przy minimalnej ilości odpadów.

Jakimi danymi technicznymi może pochwalić się Easygluer firmy Heidelberg? Maksymalna prędkość urządzenia osiąga poziom 300 m/min. Obsługuje papier o gramaturze 200 - 600 g/mkw. i tekturę falistą typu N, F i E. W ciągu godziny jest w stanie wykonać składanie 50 tys. opakowań w kształcie pudełek, jeśli chodzi o czteropunktowe pudełka składane, to wydajność osiąga granicę 35 tys. sztuk.

- Easygluer jest odpowiedni zwłaszcza dla drukarń akcydensowych, które pragną poszerzyć swój model biznesowy i świadczyć pełną gamę usług. Dodatkowo stanowi on także ciekawe rozwiązanie dla firm specjalizujących się w produkcji pudełek. Dzięki niemu będą one mogły rozszerzyć swoje zdolności produkcyjne lub zastąpić przestarzałe składarko-sklejarki - informują przedstawiciele firmy Heidelberg.

Składarko-Sklejarka firmy Heidelberg

Omawiana maszyna umożliwia swobodną produkcję opakowań składanych, prostych, zamykanych i z klapką. Dysponuje też możliwościami wytwarzania składanych pudełek cztero- lub sześciopunktowych używanych do pakowania słodyczy, np. czekolad. Z łatwością może również wyprodukować pudełka na płyty CD i DVD.

W przypadku Easygluer warto wiedzieć, że za wysoką jakość produktu odpowiada opcjonalny moduł wyrównywania, który zapewnia dokładne zaopatrywanie w arkusze. Właściwość ta dotyczy także asymetrycznych arkuszy, których obróbka wiąże się zwykle z problemami. Tym razem jednak kłopoty nie powinny wystąpić nawet w przypadku materiałów sprawiających zazwyczaj trudności, jak ma to miejsce choćby w przypadku tektury falistej. Uniknięcie perturbacji będzie możliwe ponieważ moduł wyrównywania precyzyjnie wyrównuje arkusze i wysyła je do modułu wstępnego złamywania. Tym samym podnosi to niezawodność produkcji i skraca czas przygotowania w podajniku.

Dalsza obróbka przebiega już bezproblemowo i gładko. Moduł wstępnego złamywania, moduł wykonywania zamknięć oraz stacja złamywania posiadają centralny system górnego i dolnego transportu. System ten wyposażony jest w rolki transportowe z lekkiego aluminium, które bezpiecznie przenoszą arkusze do każdej stacji. Warto podkreślić, że nawet arkusze dużych rozmiarów o szerokości dochodzącej do jednego metra swobodnie przemieszczają się przez maszynę. Następnie zaś zostają sklejone w stacji złamywania o długości 2,9 metra, a potem ostrożnie złożone i w końcu dociśnięte.

- Szeroka gama pudełek, które może wykonywać Easygluer oraz mnogość jego możliwości oferują drukarniom akcydensowym możliwość zapewnienia niemal całego spektrum składanych i klejonych opakowań. Dzięki takim funkcjom jak moduł wyrównywania i urządzenie szybkiego dociskania, które zapewnia niezawodną produkcję, gwarantowane są również wysoka jakość i łatwa obsługa - przyznaje producent maszyny.

Działająca również z powodzeniem na rynku polskim, niemiecka firma Heidelberg jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla szeroko rozumianego rynku poligraficznego i opakowaniowego. Koncern dysponuje 250 oddziałami w 170 krajach. Zatrudnia ponad 10 tys. osób.