SmartWire-DT minimalizuje czas przestoju maszyn

Jednak ważniejszą zaletą, którą oferuje ten system, jest przejrzystość danych. Informacje z podłączonych elementów mogą być bezpośrednio i w prosty sposób pobierane za pomocą systemu SmartWire-DT. Maszyna została zaprogramowana tak, aby w przypadku awarii, takiej jak przykładowo zadziałanie zabezpieczenia silnika, została wyświetlona dokładna lokalizacja błędu. Komunikat o usterce pojawia się dla operatora na panelu wielofunkcyjnym Eaton MFD-Titan.

SmartWire-DT przekazuje również informacje o przyczynie usterki. Odpowiednia informacja determinuje na przykład, czy wystąpiło zwarcie, czy przeciążenie. Dzięki wyświetlaczowi czasochłonne rozwiązywanie problemów w szafie sterowniczej jest wyeliminowane. Operator natychmiast widzi, gdzie i dlaczego niektóre elementy zostały dotknięte usterką i może szybciej rozwiązać problem powodujący przestój w produkcji.

Firma König stosuje wiele metod, aby jeszcze bardziej ograniczyć przestoje maszyn do przygotowywania warzyw. Aby umożliwić ciągłą komunikację, silniki sterowane są za pomocą napędu PowerXL DE11 łączącego się w systemie SmartWire-DT. Steruje on silnikiem czterech szczotek, a także silnikiem taśmociągu. Napęd DE11 umożliwia również użytkownikom sterowanie ręczne.

- Jeśli system sterowania zawiedzie, klient może ręcznie włączyć każdą z maszyn. Ważne jest również, aby uniknąć przestojów - wyjaśnia Christian Stritzinger, główny brygadzista zespołu elektrotechnicznego w König.

Christian Stritzinger

Dla Christiana Stritzingera w König najważniejsza jest efektywność i elastyczność, dlatego może on polegać na niezawodnym rozwiązaniu SmartWire-DT dla Renner

Oprócz nowych napędów, firma König zainstalowała wyłączniki silnikowe Eaton w napędach dla noży i taśmociągów. Niezawodne działanie systemu pomp opiera się również na technologii firmy Eaton.

- Poprzez użycie układów łagodnego rozruchu optymalizujemy włączanie i wyłączanie pompy, zapobiegając uderzeniom ciśnienia, a tym samym zwiększając trwałość - komentuje Stritzinger.

Ponadto w maszynach stosowane są konwencjonalne układy różnicowoprądowe RCD typu A dla ochrony zarówno operatorów jak i maszyn.

- Wszystkie elementy z firmy Eaton pasują do siebie idealnie - ich wzajemna interakcja znacznie upraszcza rozwój, integrację i działanie naszych maszyn - dodaje Christian Stritzinger. W konsekwencji niezawodność systemu jest zwiększona, co gwarantuje dostawę świeżych i kruchych warzyw do klienta.

Inteligentny system łączności SmartWire-DT

Inteligentny system łączności SmartWire-DT pozwala na zmniejszenie ilości okablowania o około 40%

Źródło: Eaton