Sotac dołącza do Grupy Hromatka

Sotac dołącza do Grupy Hromatka…

W połowie lipca Hromatka Group rozszerza swoją ogólnoeuropejską sieć lokalnych spółek dystrybucyjnych w branży tworzyw sztucznych w centrum i na południu Włoch: dzięki przejęciu rodzinnej firmy Sotac Tecnopolimeri SRL z południowych Włoch, rynek włoski skorzysta z rozszerzonego portfolio produktowego europejskiej grupy z siedzibą w Austrii i Szwajcarii.

Ponieważ południe Włoch do tej pory pełniło raczej podrzędną rolę w portfolio działającej na terenie całej Europy Grupy Hromatka, fakt ten ulegnie zmianie wraz z przejęciem Sotac Tecnopolimeri SRL. Oprócz Guzman Polymers, który należy do grupy i ma siedzibę w północnych Włoszech, obszar oddziaływania nowego „członka rodziny” rozciąga się od prowincji Marche na południe, doskonale uzupełniając w ten sposób obszar działalności grupy.

Sotac Tecnopolimeri SRL specjalizuje się w konstrukcyjnych tworzywach sztucznych, takich jak PA, POM, ABS, PBT, PC, PC-ABS i kompaundy PP. Dzięki renomowanym producentom, takim jak Radici, Vamptech, Cossa Polimeri i Kolon, ten włoski ekspert w branży nie tylko wniesie nowe wartości do portfolio Grupy ale również zyska na poszerzeniu własnych możliwości korzystając z szerokiej gamy dostawców Grupy, w tym własnego kompaundera SAX Polymers.

Celem rodziny Pigini, która zarządza Sotac Tecnopolimeri SRL od ponad 50 lat, zawsze było bycie numerem jeden w zaspokajaniu różnorodnych potrzeb swoich klientów poprzez niezawodność, jakość dostarczanych tworzyw, bezpieczeństwo dostaw, szerokie portfolio produktów i eksperckie wsparcie techniczne dla swoich klientów. Od 11 lipca 2023 roku firma ma nowego właściciela, ale ani cel, ani zarząd się nie zmienią: Grupa Hromatka – również rodzinna – zawsze kładła nacisk na lokalną wartość w biznesie. Sotac Tecnopolimeri SRL pozostanie więc w przyszłości autonomiczną, włoską firmą. Pracownicy, którzy tu i tam są częścią rodziny, będą mogli jak dotychczas żyć swoją pasją do tworzyw sztucznych.