Splast otworzył nowy magazyn

Splast otworzył nowy magazyn
Firma Splast wzbogaciła się właśnie o nowy magazyn wysokiego składowania. To jedna z dwóch inwestycji przeprowadzonych w tym roku w firmie. Druga, dotyczy budowy silosów na tworzywo. Spółka stale powiększa też swój park maszynowy, nabywając coraz to nowsze wtryskarki.

Splast z siedzibą w miejscowości Jedlicze zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych. W zakładzie odbywa się m.in. produkcja technicznych kształtek z tworzyw sztucznych. Wytwarzanie tego typu asortymentu stanowi ok. 13 proc. produkcji odbywającej się w firmie. Tego rodzaju produkty trafiają na potrzeby branży motoryzacyjnej. W przedsiębiorstwie powstają ponadto filtry paliwa, filtry powietrza, tulejki, zderzaki, prowadnice, tłoki, nakładki i kołpaki.

Spółka jest też producentem detali o wysokich parametrach technicznych i jakościowych. Specjalizuje się w przetwórstwie metodą wtrysku technicznych tworzyw termoplastycznych dla motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej oraz budowlanej.

Pracownicy Splast przetwarzają takie tworzywa termoplastyczne jak: PP, PE, PA6, PA66, POM, ABS, SAN, PMMA, PS, PC, PUR, TPE, TPUR, PBT. Wykorzystuje również technologię wtrysku z gazem, pozwalającą na otrzymanie detali o zwiększonej sztywności bez wciągów i zapadnięć. Zajmują się też zdobieniem detali nadrukami, wykorzystując do tego technologię nadruku gorącym stemplem. Części wyprodukowane z tworzyw sztucznych łączone są metodą zgrzewania ultradźwiękami oraz zgrzewania przy pomocy gorącej płyty.


Splast istnieje od 18 lat. Obecnie zatrudnia ok. 140 osób. Blisko połowę swojej produkcji eksportuje do krajów europejskich.

Kilkanaście dni temu otworzył nowy wielopoziomowy magazyn wysokiego składowania o powierzchni 3 tys. miejsc paletowych. Ma on zapewnić sprawniejszą obsługę klientów. Firma stale rozbudowuje też swój park maszynowy. W tej chwili posiada nowoczesne maszyny pochodzące od takich producentów jak: Engel, Arburg, Krauss Maffei i Ponar Żywiec. Dysponują one siłami zamknięcia od 80 do 1000 ton. Oprócz tego Splast może się pochwalić także eksploatacją ponad 300 form wtryskowych.

Czytaj więcej: Inwestycje 714