Spotkanie Praktyków Przetwórców Tworzyw


Uczestnicy część spotkania poświęcili prezentacji oprogramowania pomocnego w projektowaniu form wtryskowych, omawiając możliwości programów VISI Series CAD/CAM, Solid Works oraz Solid Edge. Niestety, opinię który program jest najbardziej pomocny przy projektowaniu form wtryskowych, musi wyrobić sobie każdy sam. Możemy zresztą pozostać w przeświadczeniu, że najlepszy jest ten program, który znamy.


Przy wypraskach


Ciekawostką spotkania było wystąpienie pana Cezarego Szczepańskego z firmy Infoexperts, przedstawiciela MoldFlow, który zaprezentował system MPX do nadzorowania i optymalizacji procesu wtryskiwania. Mam nadzieję, że podczas następnego spotkania, po wakacjach, możliwe będzie zaprezentowanie tego sytemu we współpracujący z naszymi wtryskarkami. Generalnie, spotkanie to chcemy poświęcić zagadnieniom mechanizacji i automatyzacji procesu wtryskiwania tworzyw.

dr inż. Leszek Nakonieczny
tel.: +48 71 320 2170
leszek.nakonieczny@pwr.wroc.pl
http://www.itma.pwr.wroc.pl/tworzywa/


Anonymus Anonymus
*.8.72.198

Wysłany: 2006-04-21 20:30:29

Szkoda że mnie tam nie było. Musiało być ciekawie

leszeknakonieczny
leszeknakonieczny

Wysłany: 2006-04-24 12:52:02

Jako główny pomysłodawca i organizator spotkania muszę przyznać, że nie było to łatwe zadanie. Szczególnie trudne było przełamanie niezwykłej skromności inżynierów projektantów, dla których to co robią to normalka i nie widzą powodu by wokół tego robić wielkie halo. Po spotkaniu zetknąłem się z opinią, że jednak warto na takich spotkaniach się pojawiać, choćby po to by skonfrontowaćswoje pomysły z pomysłami innych. I to jest potwierdzeniem sensu dla organizowania takich spotkań, które mają na celu m.in. integrację środowiska.