Südpack przejmuje polską firmę opakowaniową

Südpack przejmuje polską firmę opakowaniową
Niemiecka spółka Südpack Verpackungen GmbH & Co. KG sfinalizowała 6 listopada przejęcie polskiej firmy Bahpol Sp. z o.o. Dzięki transakcji Südpack powiększył swoje zdolności w zakresie uszlachetniania opakowań foliowych. Jako część grupy Südpack, przedsiębiorstwo Bahpol przyjmie nową nazwę - Südpack Kłobuck.

Spółka Bahpol Sp. z o.o. z siedzibą w Kłobucku k. Częstochowy osiągnęła w minionych 20 latach mocną pozycję w dziedzinie uszlachetniania opakowań, przede wszystkim w zakresie nadruków fleksograficznych.

- Cieszymy się z rozszerzenia naszej grupy przedsiębiorstw witając w naszym gronie nowe koleżanki i nowych kolegów z firmy Bahpol - powiedział Johannes Remmele, właściciel Südpack. - Naszym deklarowanym celem jest dalszy międzynarodowy rozwój grupy w nadchodzących latach. Dzięki nowej lokalizacji w Polsce i pracownikom, których witamy jako nowych członków naszego zespołu, poczyniliśmy istotny krok na drodze do osiągnięcia wytyczonego celu.

Remmele wskazuje, że połączenie obu przedsiębiorstw stanowi klasyczną sytuację win-win.

- Nowa lokalizacja dysponuje wszystkimi certyfikatami istotnymi w branży przetwórstwa opakowań, dysponując nowoczesnym parkiem maszynowym gwarantującym najwyższą jakość produkcji i produktów - mówi Remmele. - Oznacza to rozszerzenie portfolio grupy Südpack, zapewniając także firmie Bahpol liczne możliwości rozwoju w ramach sieci przedsiębiorstw Südpack. Już teraz z niecierpliwością oczekujemy na dalsze rezultaty naszych wspólnych projektów.

Centrala firmy Südpack-Verpackungsgruppe ma swą siedzibę w miejscowości Ochsenhausen, w Badenii-Wirtembergii (Niemcy). Przedsiębiorstwo rodzinne założone w roku 1964 przez Alfreda Remmele, które w roku 2014 obchodziło 50. rocznicę istnienia, dysponuje 35 oddziałami dystrybucyjnymi i lokalizacjami produkcyjnymi w Niemczech, Francji, Polsce i Szwajcarii. Głównymi produktami przedsiębiorstwa są folie twarde i miękkie oraz woreczki foliowe. Metody nadruku obejmują druk fleksograficzny, rotograwiury i druk cyfrowy. Südpack Medica, przedsiębiorstwo należące do grupy Südpack Verpackungen GmbH & Co. KG, zapewnia produkcję w strefie czystej opakowań dedykowanych dla branży medycznej. Łącznie grupa Südpack zatrudnia blisko 1.100 pracowników, przy poziomie obrotów ponad 340 milionów euro w roku 2014.