Suwary przejmują polskiego producenta opakowań

Suwary przejmują polskiego producenta opakowań
Suwary podpisały umowę nabycia 80 proc. udziałów Kartpol Group. W wyniku tej transakcji przychody Suwar mogą wzrosnąć nawet o połowę.

Suwary, czołowy polski producent opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych, kontrolowany przez grupę kapitałową Wentworth, zawarł umowę nabycia 80 proc. udziałów z Kartpol Group sp. z o.o., jednego z wiodących producentów opakowań do silikonów i mas uszczelniających w Europie. Wartość transakcji wyniosła 20 milionów złotych. W ramach umowy przejęcia, Suwary S.A. ma także opcję zakupu pozostałych 20 proc. akcji.

- Dzięki transakcji spółka Suwary rozszerzy swoje portfolio produktów o opakowania dla branży chemii budowlanej w Polsce i w Europie, a obie firmy będą mogły korzystać z szeregu operacyjnych korzyści wynikających z synergii. W wyniku transakcji przychody Suwary S.A. wzrosną o około 50 proc., co wpłynie również pozytywnie na EBITDA oraz zysk netto – tłumaczą w komunikacie przedstawiciele Suwar.

Spodziewane efekty synergii to choćby niższe ceny przy wspólnym zakupie m.in. materiałów i energii, efektywniejszy zakup maszyn i form do produkcji oraz rozszerzenie kanałów dystrybucji.

- Zakup firmy Kartpol to ważny krok w realizacji strategii szybkiego rozwoju, którą po zaangażowaniu kapitałowym Wentworth, wdrażamy w spółce Suwary. Nasza strategia zakłada m.in. aktywną konsolidację spółek o wysokim potencjale w przemyśle opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie - powiedział Walter Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary.

Czytaj więcej: Rynek 828 Przejęcia 183