System zasilania energią firmy igus

System zasilania energią firmy igus
Na całym świecie używa się ponad 1000 systemów z konwencjonalnymi prowadnikami z rolką. Przemysł, szczególnie w sektorze budowy suwnic, nakłada zwiększone wymogi odległości przesuwu, wagi wypełniania oraz specjalnych i dużych prędkości przesuwu podczas cichego działania w tym samym czasie.

Opracowany przez firmę igus system zasilania energią P4 umożliwia zrealizowanie długich odległości przesuwu (do 800 m) dla wyposażenia suwnic bądź systemów przenośnikowych. Ważną cechą systemu jest to, iż górny i dolny bieg toczą się przesunięte względem siebie. Oznacza to, iż nie występuje toczenie się po sobie rolek natomiast, toczą się one natomiast po specjalnie przeznaczonej na to powierzchni. Poprzeczki Auto-Glide oraz specjalny system rynien prowadzi prowadnik P4 E-Chain. System nadaje się zwłaszcza dla aplikacji o dużych prędkościach (do 10 m/s) oraz dużych wag wypełniania (do 30 kg/m).

System prowadnika z rolką z trybologicznie zoptymalizowanego materiału zapewnia, iż konieczność obsługi systemu jest niewielka. Specjalna konstrukcja rolek oraz ogniw prowadnika zapewnia szczególnie cichą pracę. Skok ogniw z rolką i bez niej jest taki sam.

Dostępne są cztery wysokości wewnętrzne: 32, 42, 56 oraz 80 mm. Rozwiązanie ogniwa przedłużającego dostępne są dla większych mas wypełniania o wysokościach wew. 56 i 80 mm.

Czytaj więcej: Maszyny 481

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska