Szybsza i prostsza produkcja poduszek powietrznych

Szybsza i prostsza produkcja poduszek powietrznych
Uniwersalna maszyna pakująca Power Pak’R firmy FP International umożliwia produkcję “szytych na miarę” poduszek powietrznych.

W przemyśle transportowym opakowania zawierające kruche aczkolwiek cenne przedmioty opatrzone napisem “Ostrożnie” lub “Produkt delikatny” nie są niczym niezwykłym.To choćby elektronika, porcelana czy kosmetyki. Za sprawą wprowadznaej maszyny możliwe ma być – jak tłumaczą przedstawiciele FP International – stworzenie skutecznej alternatywy dla opakowań papierowych i standardowych folii pęcherzykowych.

Maszyna pakująca Power Pak’R może produkować szeroki zakres poduszek powietrznych. Każda z nich może posiadać duży kształt objetościowy konieczny do tego, by wypełnić wszystkie puste przestrzenie w kartonie.

Poduszki powietrzne Power Pak’R wykonywane są z materiałów pochodzących z recyclingu i spełniają standardy EN13427.

Jak działąją maszyny z nowej serii?

Natychmiast po uruchomieniu mogą już produkować poduszki powietrzne z prędkością 36 metrów na minutę. Są w stanie wyprodukować w ciągu minuty materiał do zapakowania nawet trzydziestu paczek, co czyni je – jak zapewnia FP International - najszybszymi maszynami pakującymi na rynku.

Wydajność działania jest dodatkowo zwiększona dzięki produkcji poduszek powietrznych “na żądanie”, dzięki czemu jedna maszyna może obsługiwać kilka stanowisk do pakowania. Dzięki modułowej budowie, modernizacja Power Pak’R może być przeprowadzana regularnie i nie odbywa się kosztem wydajności maszyny.

Czytaj więcej: Maszyny 480

brak
 

Firma jest liderem na rynku innowacyjnego pakowania z poduszkami powietrznymi.

Polska