Targi K 2013 bez tajemnic

W segmencie maszyn i osprzętu, tradycyjnie najbardziej widocznym na targach, wystawcy wiele miejsca poświęcą zagadnieniom efektywności produkcji, związanym między innymi z poprawieniem elastyczności i krótszym czasom przezbrojenia. Zaprezentowane zostaną także między innymi koncepcje odzysku ciepła z maszyn, wytwarzania lekkich, wzmacnianych konstrukcji z tworzyw oraz elektryfikacji osprzętu do formowania wtryskowego.

Targom K jak zwykle towarzyszyć będzie bogaty program dodatkowy. Wystawa specjalna zlokalizowana w hali 6 będzie w tej edycji targów nosić tytuł "Tworzywo sztuczne porusza". Składać się ona będzie z kilku głównych obszarów tematycznych, dotyczących: mobilności ludzi i towarów, sportu, designu oraz idei kształtujących przyszłość. W każdym z tych ujęć zaprezentowany zostanie inny aspekt roli tworzyw sztucznych we współczesnym świecie.

Po raz pierwszy na targach K zaprezentują się wspólnie szkoły wyższe oraz instytuty badawcze w ramach Science Campus w hali 7.0. Obecność na targach przedstawicieli świata nauki, którzy prezentować będą wyniki najnowszych badań w dziedzinie tworzyw sztucznych, będzie też mogła służyć zintensyfikowaniu dialogu między nauką a przemysłem.

Inną ciekawą propozycją jest oferta skierowana do osób zainteresowanych dynamicznie rozwijającą się branżą biotworzyw. Przez trzy dni, od 17 do 19 października, w przedpołudniowej części targów odbędą się spotkania Bioplastics Business Breakfasts, podczas których będzie można zapoznać się z potencjałem i szansami biotworzyw.

Na specjalne udogodnienia będą mogli liczyć goście zainteresowani zagadnieniem drukowanej elektroniki. Specjalna broszura poprowadzi ich wprost do stoisk wystawców z kręgu Printed Electronics, gdzie będzie można poznać technologie druku oraz różnorakie zastosowania w powierzchniach funkcjonalnych.

Wszystkie innowacje targowe będą wyeksponowane dzięki narzędziu Innovation Compass, za pomocą którego goście znajdą wskazówki przewodnie w interesujących ich dziedzinach. Około sześciu tygodni przed rozpoczęciem targów specjalne informacje wystawców trafią do internetu, dzięki czemu, za pomocą specjalnej wyszukiwarki, będzie można szybko trafić do interesujących rozwiązań i możliwie efektywnie zaplanować pobyt na targach K. Wszystkie informacje na temat targów dostępne są w wersji na urządzenia przenośne dzięki aplikacji K-App.

W 2010 roku targi K odwiedziło ponad 220 tys. specjalistów, w tym ok. 2 tys. gości przybyło z Polski. Organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji także podczas tegorocznej edycji imprezy.