Targi Kompozyt-Expo przyspieszają

Targi Kompozyt-Expo przyspieszają
Z każdą kolejną edycją krakowskie targi Kompozyt-Expo udowadniają, że nie bez przyczyny są najważniejszym w kraju oraz jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jeszcze więcej wystawców, mocniejsza reprezentacja międzynarodowych gości oraz niezwykłe wydarzenia towarzyszące - tak w skrócie wyglądać będzie zbliżające dwudniowe święto branży kompozytów. 6. edycja Międzynarodowych Targów Kompozytów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo odbędzie się w dn. 25-26 listopada na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

Następcy Roberta Kubicy w Krakowie

Prestiż targów Kompozyt-Expo ciągle wzrasta, m.in. przez wydarzenia towarzyszące. Po raz pierwszy w Polsce w ramach wystawy Pole Position Exhibition swoimi sukcesami oraz pojazdami pochwalą się najzdolniejsi polscy konstruktorzy bolidów, reprezentujący czołowe uczelnie techniczne w kraju. Młodzi, zdolni i perspektywiczni, należący do ścisłej czołówki projektantów na świecie, zajmują czołowe miejsca w prestiżowych zawodach organizowanych w Hiszpanii, Niemczech, USA czy Wielkiej Brytanii. Kontekst spotkania nie jest przypadkowy, bo ich znakomite osiągnięcia są ściśle związane z kompozytami.

Te z kolei z roku na rok zyskują na znaczeniu. Tegoroczna lista wystawców prezentująca najnowsze trendy w branży, produkty i usługi jest imponująca. Ofertę przedstawi rekordowa liczba ponad 200 firm z Polski i zagranicy - m.in. z Czech, Francji, Holandii, Japonii, Luksemburga, Niemiec, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, USA oraz Węgier. Spodziewanych jest też wielu gości z zagranicy. W zeszłym roku stanowili oni aż 20 proc. wszystkich zwiedzających.

Od tkanin węglowych i żywic po… mobilne jacuzzi

Wśród wielu nowości, z którymi będą mogli zapoznać się zwiedzający, wymienić należy m.in. wysokiej jakości żywice epoksydowe i poliuretanowe, alternatywny dla acetonu rozpuszczalnik, tkaniny węglowe, żywice termoutwardzalne, prepregi, kleje konstrukcyjne, energooszczędne i higieniczne kompozyty, elastyczne rury kompozytowe, zbiorniki, kraty pomostowe czy hermetyczne przekrycia.

Na targach pojawią także gotowe produkty na bazie kompozytów, takie jak m.in. pierwsza kamera termowizyjna w rozmiarze kieszonkowym z pełnym wyposażeniem, modele małych żaglowo-wiosłowo-motorowych łodzi, kabina sauny parowej (do zastosowania jako kabina łazienkowa)  wielozadaniowa, wysoce odporna na czynniki atmosferyczne i chemiczne kładka pieszo-rowerowa oraz mobilne jacuzzi na przyczepie. Doskonałym uzupełnieniem oferty prezentowanej na stoiskach będzie tradycyjna wystawa Kompozyt Life Art Gallery, w której firmy zaprezentują końcowe produkty wytworzone w oparciu o materiały i usługi wystawców. Wśród nich m.in. kabina tramwajowo-pociągowa, kajak do gry w piłkę wodną oraz toaleta… Pendolino.
Najlepsze prezentowane produkty powalczą tradycyjnie o nagrody targów Kompozyt-Expo.

Kompozyt-Expo


Kompendium wiedzy

Ale renoma krakowskich targów Kompozyt-Expo jest nie tylko efektem udanych i międzynarodowych kontaktów biznesowych nawiązywanych między uczestnikami, ale wynika także z bogatego programu towarzyszącego obejmującego prezentacje techniczne oraz warsztaty. Wśród nich m.in. "Obliczenia i badania konstrukcji kompozytowych", "Wytwarzanie i właściwości (bio)kompozytów" oraz warsztaty ze Skanowania 3D i druku 3D dla sektora przemysłowego

Dwa najważniejsze dni w roku

Nowością tegorocznej edycji jest także zmiana terminu, a dokładnie rzecz ujmując, dni w tygodniu. Wsłuchując się w sugestie wystawców, organizator wydarzenia, zdecydował, że 6. edycja Kompozyt-Expo odbędzie w środę i czwartek (a nie jak dotychczas w czwartek i piątek), czyli w dniach 25-26 listopada 2015 r.

Kompozyt-Expo


- Z dumą i ogromną satysfakcją patrzę na to, jak targi Kompozyt-Expo rozwinęły się od pierwszej edycji i jak wraz z targami rozwinęli się wystawcy - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Przed nami największa, ale i najpiękniejsza edycja wydarzenia. Imponujące stoiska, wystawa Kompozyt Art Gallery, strefa bolidów oraz niezwykle ciekawa część naukowo-szkoleniowa. Mamy nadzieję, że zbliżająca się 6. edycja targów potwierdzi fakt, że z roku na rok skracają one dystans do najlepszych światowych wydarzeń dedykowanych branży kompozytów. Zapraszam do EXPO Kraków!

Szczegółowe informacje o Wystawcach, programie towarzyszącym, a także aktualny plan hali można znaleźć na stronie internetowej organizatora. 20 listopada można także otrzymać bezpłatny bilet wstępu na targi, wypełniając formularz rejestracyjny.

Czytaj więcej: Kompozyty 166 Targi 809