Targi Moulding Expo na przełomie maja i czerwca 2017

Targi Moulding Expo na przełomie maja i czerwca 2017
Targi Moulding Expo to nowe wydarzenie (premiera w 2015 r.) organizowane przy współpracy związków branżowych MFB, VDWF, VDW, VDMA i Targów Stuttgarckich w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na nową imprezę wystawienniczą dla branży formierskiej, na której będą prezentowane produkty i rozwiązania pochodzące z rynku europejskiego. Wybór Stuttgartu nie był przypadkowy - jest to stolica regionu, który jest jednym z największych skupisk rynku narzędziowego i formierskiego na Starym Kontynencie

Targi koncentrują się formowaniu wtryskowym (produkcja narzędzi do form, form wtryskowych) oraz na obróbce plastycznej takich materiałów jak: tworzywa sztuczne, metal, ceramika i kompozyty, jak również na modelowaniu i produkcji wzorników. Na targach prezentują się również producenci narzędzi do tworzenia odlewów ciśnieniowych i narzędzi odlewniczych, producenci centrów obróbkowych CNC wykorzystywanych do tworzenia narzędzi i form, dostawcy systemów gorącokanałowych oraz producenci podzespołów.

Premierowa edycja targów w 2015 r. (targi odbywają się co 2 lata) zakończyła się ogromnym sukcesem; swoją ofertę zaprezentowało blisko 600 wystawców (25% z zagranicy), a targi odwiedziło 15 tys. specjalistów. W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 650 firm z całej Europy.

Aktualna lista wystawców edycji 2017 dostępna jest na stronie targów.

Zakres tematyczny targów:

● produkcja form wtryskowych,
● produkcja narzędzi do form,
● produkty końcowe formowania wtryskowego,
● budowa modeli i szybkie prototypowanie,
● materiały do produkcji narzędzi i form wtryskowych,
● narzędzia i maszyny do obróbki plastycznej metali,
● narzędzia do tworzenia odlewów ciśnieniowych i narzędzia odlewnicze,
● centra obróbkowe CNC wykorzystywane do produkcji form i narzędzi,
● produkcja podzespołów, smarów, chemii i peryferii do maszyn do produkcji form,
● dostawcy oprogramowania (systemy do zarządzania ERP, PPS, BDE, PLM, oprogramowanie do symulacji, oprogramowanie do maszyn, systemy CAD, CAE, CAM),
● produkcja zlecona i usługi (obróbka ścierna, ubytkowa, cieplna, powierzchniowa, usługi projektowania).

Targi skierowane są do kadry zarządczej i właścicieli firm, managerów i specjalistów działów badań i rozwoju, działów kontroli jakości i produkcji oraz przedstawicieli sektora handlowego z następujących branż: samochodowej, medycznej, lotniczej, produkcji opakowań, elektrotechnicznej, mechaniki precyzyjnej i innych.

Polskie Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich we współpracy z biurem podróży targowych, przygotowały atrakcyjną ofertę wyjazdu grupowego na targi Moulding Expo. Szczegóły wyjazdu dostępne są w Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich, pod numerem telefonu 22 620 72 98.