Technologia Injection Moulding Compounder

Technologia Injection Moulding Compounder
Technologia Injection Moulding Compounder wykorzystywana jest w rozmaitych zastosowaniach w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Kompandery do formowania wtryskowego IMC to połączenie dwóch systemów – wytłaczarki dwuślimakowej o pracy ciągłej z wtryskarką o pracy przerywanej. W rozwiązaniu tym obracające się w tę samą stronę wytłaczarki dwuwałowe, czyli kompandery dostarczają materiał o optymalnej jakości przy stałej i nieprzerwanej pracy. Dla zapewnienia przejścia od ciągłego procesu kompandowania (mieszania) do przerywanego procesu formowania wtryskowego wszystkie maszyny serii IMC posiadają zasobnik buforowy oraz jednostkę wtrysku typu Shot-Pot.

Zasobnik buforowy ma zadanie przechowywać materiał powstający w fazie wtrysku i docisku, w ciągu którego dzięki zamknięciu trzpienia przesuwnego zasobnik buforowy jest oddzielony od komory wysokiego ciśnienia w jednostce Shot-Pot. W pozostałym czasie cyklu, aż do następnego procesu wtrysku, materiał będzie ponownie przemieszczany do jednostki Shot-Pot.

Technologia Injection Moulding Compounder


Zarówno materiał z zasobnika buforowego jak i materiał z wytłaczarki jest dostarczany bezpośrednio do jednostki Shot-Pot. Zasobnik nie przemieszcza się przy tym sztywno pomiędzy zadanymi punktami przemieszczenia, lecz automatycznie przyjmuje występującą aktualnie ilość materiału z wytłaczarki. Dzięki temu operator może się skoncentrować wyłącznie na parametrach istotnych dla formowania wtryskowego.

Gdzie systemy IMC znajdują swe zastosowanie?

Małe jednostki nadają się idealnie zwłaszcza do użycia ich w produkcji elementów samochodowych. Sprawdziły się już choćby w przetwórstwie tworzyw długowłóknistych przy dużej oszczędności materiału (np. polipropyleny wzmocnione włóknem szklanym PP/GF, płyty czołowe).

Kolejnym obszarem zastosowań są takie zadania specjalne, w przypadku których konieczne jest kompandowanie bezpośrednie (np. elementy konstrukcyjne o wysokim stopniu wypełnienia).

Inne dziedziny zastosowania technologii IMC rozciągają się od wprowadzania różnych wypełniaczy do tworzyw sztucznych, poprzez wzmacnianie włóknami, tworzenie mieszanek, aż po uzyskiwanie wysokich wydajności plastyfikacji.
Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże