Technologia Roll N Blow na targach interpack 2011

Technologia Roll N Blow na…
Na zbliżających się targach interpack 2011 w Niemczech firma Serac prezentować będzie maszynę do wydmuchu butelek poprzez formowanie rękawa z taśmy tworzywa sztucznego podawanego z roli.

Interpack to największa światowa wystawa dla przemysłu opakowaniowego. Zgromadzi w dniach 12 – 18 maja blisko 3 tys. wystawców z całego świata. W trakcie targów zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne, m.in. maszyny do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Z takimi nowościami można będzie spotkać się m.in. na stoisku francuskiej firmy Serac.

Opracowana przez Serac innowacja pozwala na produkcję cylindrycznych butelek z tworzyw sztucznych o pojemności o 100 do 500 ml. Produkcja odbywa się poprzez formowanie rękawa i zgrzania folii z tworzywa sztucznego podawanej z rolki. Technologia umożliwia produkcję butelek dużo lżejszych i tańszych w stosunku do metod klasycznych.

Serac, interpack 2011


W technologii Roll N Blow, bo tak nazywa się metoda stosowana w ramach omawianej produkcji, można produkować opakowania z wielu tworzyw, takich jak np. polistyren, polipropylen, PLA i PET. Niski koszt folii ekstrudowanej umożliwia oszczędności materiałowe rzędu 30 – 50 proc. Butelki produkowane są bezpośrednio z folii bez etapów pośrednich. Użycie taśmy pozwala na dodatkowe zmniejszenie kosztów transportu, magazynowania i transportu wewnętrznego surowca przed podaniem do wydmuchiwarki, w porównaniu do preform PET.

Jak informują przedstawiciele firmy Serac, produkcja butelek w technologii Roll N Blow jest bardziej energooszczędna w stosunku do metod konwencjonalnych. Wydmuch odbywa się w niskim ciśnieniu, które jest mniejsze niż 6 barów oraz w mniejszej temperaturze poniżej 150 st. C. Nie ma również konieczności inwestycji w wysokociśnieniowy kompresor, a zużycie energii elektrycznej jest dwukrotnie mniejsze w porównaniu z klasycznym wydmuchem z preform.

Na targach interpack pokazana będzie czterorzędowa maszyna Roll N Blow o wydajności 7 tys. opakowań na godzinę.


brak
 

Maszyny i linie pakujące oraz technologiczne dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego, chemicznego i farmaceutycznego

Polska


Reportaże

Forum

Ekomodo

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2020-11-13

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10