Thimm Verpackung i Saica przejmą polskiego producenta tektury

Thimm Verpackung i Saica przejmą polskiego producenta tektury
Niemiecka firma Thimm Verpackung oraz hiszpańska spółka Saica przejmują polskie przedsiębiorstwo działające na rynku opakowań.

Przejmowanym podmiotem jest Tektura Opakowania Papier, zajmująca się produkcją tektury falistej i jej przetwórstwem. TOP z siedzibą w Tychach przerabia rocznie na nowy papier ponad 50 tys. ton makulatury. Firma specjalizuje się też w wysokiej jakości nadrukach pre - print i unikatowych konstrukcjach opakowań z tektury falistej. W 2010 r. jej obroty wyniosły 17 mln euro.

Teraz w sprawie przejęcia firmy porozumiały się dwa międzynarodowe podmioty. Thimm obejmie 51 proc. udziałów w tyskiej spółce, zaś Saica 49 proc.

Niemcy, przejmując TOP, dostrzegli szansę ekspansji w Europie Wschodniej, gdzie jak przyznają rynek jest wciąż mniej rozwinięty, a możliwości wzrostu znacznie większe niż na dojrzałym już rynku Europy Zachodniej. W tej chwili Thimm posiada także fabryki w Czechach i Rumunii. Przejęcie TOP ma na celu wzmocnienie międzynarodowej pozycji firmy.

Z kolei Hiszpanie, tłumacząc powody zainteresowania TOP, mówili konkretnie o chęci zaistnienia w Polsce, która ich zdaniem jawi się jako obiecujący rynek, na którym można rozwijać działalność w zakresie produkcji opakowań.

Czytaj więcej: Przejęcia 184