Trans - West z nowymi regulatorami temperatury

Trans - West z nowymi regulatorami temperatury
Firma Trans-West wprowadziła na rynek urządzenia do regulacji temperatury firmy Tricool Engineering.

Brytyjski Tricool Thermal, dostępny w naszym kraju za sprawą Trans - West, od ponad 30 lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy urządzeń do precyzyjnej regulacji temperatury do +350 st. C. Firma działa w oparciu o system ISO 9001.

W ramach współpracy Trans – West z Tricool Thermal oferowane są standardowe urządzenia regulacji temperatury jak i urządzenia specjalne.

Urządzenia podstawowe zapewniają dokładną kontrolę temperatury w kompaktowej jednostce. Termostaty wodne umożliwiają osiąganie temperatur do 95 st. C i są zaprojektowane dla przemysłu spożywczego, chemicznego i zastosowań farmaceutycznych, łącznie ze zbiornikami w osłonach. Termostaty olejowe gwarantują osiąganie temperatur do 350 st. C i są przeznaczone dla procesów wytłaczania. Dla procesu wtrysku skierowane są z kolei termostaty wodne ciśnieniowe, które umożliwiają osiąganie temperatur do 160 st. C.

Standardowe wyposażenie zawiera m.in. wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej z dużymi odstępami między płytami, co redukuje ryzyko blokowania spowodowanego zanieczyszczeniami oraz zwiększa wydajność. W skład urządzeń wchodzi też samooczyszczający się zawór bezpośredni, minimalizujący konieczność obsługi z uwagi na brak wymogu czyszczenia ręcznego. Natomiast standardowy kontroler diagnostyczny pomaga przy serwisowaniu i konserwacji urządzania dzięki udostępnianiu szczegółowych informacji na temat błędów.

Czytaj więcej: Urządzenia peryferyjne 103