Transpetrol w izbie chemicznej

Transpetrol w izbie chemicznej
8 stycznia grono firm stowarzyszonych w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego powiększyło się o spółkę Transpetrol Sp. z o.o.

Transpetrol jest firmą spedycyjną posiadającą 18-letnią tradycję na rynku polskim. Główna działalność spółki obejmuje organizację przewozów kolejowych przy współpracy z przewoźnikami prywatnym i kolejami narodowymi w całej Europie. Spółka zajmuje się również specjalistycznym transportem samochodowym (głównie samochody samowyładowcze i "plandeki", a także cysterny).

Sztandarowym produktem firmy jest usługa organizacji transportu kolejowego wraz z planowaniem i pełną koordynacją dla wagonów pojedynczych, grup wagonowych oraz składów całopociągowych przewożonych przez koleje prywatne. Taka technologia w porównaniu do dotychczasowego modelu skraca czas przejazdu, wyraźnie obniżając koszty użytkowania wagonów oraz zapewnia ceny niezależne od taryf kolei narodowych.

W ramach usług Transpetrol organizuje klientom niezbędny park wagonowy wraz z jego obsługą techniczną. Dodatkowo świadczy usługi monitoringu po całym obszarze WNP.

Centrala firmy założonej w 1987 roku znajduje się w Hamburgu. Obecnie spółka należąca do VTG Group prowadzi sześć biur (Niemcy, Polska, Holandia, Austria, Węgry i Serbia). Polska siedziba spółki znajduje się w Chorzowie.