Trigon TFI inwestuje w producenta drukarek 3D

Trigon TFI inwestuje w producenta drukarek 3D
Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zainwestował w polskiego producenta drukarek 3D dla profesjonalistów - firmę 3D Printers. Za 1,81 mln zł objął 48 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym wrocławskiej spółki.

- Widzimy bardzo duży potencjał zarówno w technologii druku 3D, jak i w firmie 3D Printers - komentuje Oktawian Jaworek, dyrektor
ds. Funduszy Trigon TFI. - Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się producentom tego typu urządzeń i po analizie nasz wybór padł na 3D Printers. Specjalizuje się ona w zaawansowanych urządzeniach dla profesjonalistów i naszym zdaniem ten segment rynku jest bardziej perspektywiczny niż segment detaliczny. Jesteśmy zadowoleni, ze nasza oferta została zaakceptowana przez udziałowców spółki.

Jaworek dodaje, że w perspektywie 3 lat zamierza wprowadzić 3D Printers na rynek publiczny. Do czasu umowy z Trigon TFI, 3D Printers nie korzystał ze wsparcia zewnętrznego, a rozwój spółki finansowany był przez jej udziałowców.

- To dla nas przełomowy moment - mówi Arkadiusz Śpiewak, prezes zarządu 3D Printers. - Cieszymy się, że pozyskaliśmy wsparcie i zaufanie tak renomowanego partnera. Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli skokowo zwiększyć produkcję i zaistnieć na nowych, istotnych dla nas rynkach.

3D Printers Sp. z o.o. to polska firma założona i działająca we Wrocławiu z całkowicie polskim kapitałem. Spółka jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która od początku swej działalności propaguje techniczne, produkcyjne i projektowe zastosowania druku 3D.

Firma zatrudnia we Wrocławiu zespół inżynierów R&D, którzy pracują nad ciągłym rozwojem i udoskonalaniem drukarek 3D HBOT oraz technologii druku 3D. Kolejne wersje drukarek HBOT3D to efekt synergii, jaką daje ścisła współpraca z klientami firmy i dostosowywanie produktów do zróżnicowanych zastosowań przemysłowych.

Firma 3D Printers współpracuje z polskimi i zagranicznymi podwykonawcami, o ugruntowanej pozycji i dużym doświadczeniu. Produkcja najwyższej jakości urządzeń: niezawodnych, prostych w obsłudze i o szerokim spektrum materiałów eksploatacyjnych to dewiza i znak firmowy spółki.

3d Printers


Czytaj więcej: Druk 3D 81