Trzecia fala produktów automatyki przemysłowej

Trzecia fala produktów automatyki przemysłowej
Firma Omron Corp., z siedzibą w Kioto, wprowadza nową linię swoich układów automatyki przemysłowej (FA) w oparciu o wspólną platformę projektową, która umożliwia ujednolicenie produktów. Nowe produkty obejmują zasilacze impulsowe, bloki zaciskowe do montażu na szynie DIN, wzmacniacze do czujników wycieku cieczy i listwy zaciskowe przekaźników we/wy.

Firma Omron ujednoliciła projekty swoich układów automatyki przemysłowej, aby uzyskać oszczędność miejsca i umożliwić stosowanie mniejszych szafek sterowniczych. Te zajmujące niewiele miejsca układy umożliwiają również wbudowanie większej liczby podzespołów w szafce i zwiększają jej funkcjonalność w zakresie sterowania. Dodatkowo standardowe, mniejsze podzespoły umożliwiają łatwiejszą i szybszą konfigurację. Ponadto wspólna platforma projektowa obejmuje chronioną patentem, opracowaną przez Omron, technologię okablowania „Push-In Plus”, która łączy szybkość dokonywania podłączeń z ich niezawodnością i wyjątkową odpornością na drgania. Poprzednie układy automatyki przemysłowej, stworzone w oparciu o wspólną platformę projektową, zostały wprowadzone w zakładach przemysłowych przez ponad 7 tys. firm na całym świecie.

Firma Omron zastosowała wspólną platformę projektową, która zapewnia oszczędność miejsca i umożliwia szybsze dokonywanie podłączeń, do jeszcze większej gamy złączek XW5T, terminali przekaźnikowych we/wy G70V i modeli 30 W zasilaczy impulsowych S8VK-S, uzupełniając istniejący asortyment modeli 60, 120, 240 i 480 W i oferując większe możliwości zastosowań.

Rozszerzenie oferty układów automatyki przemysłowej zbudowanych na jednolitej platformie projektowej pozwoli uzyskać wspaniały, zbiorczy efekt dzięki szerokiej gamie układów. Celem firmy OMRON są innowacyjne rozwiązania dotyczące szafek sterowniczych klientów. Ponieważ wysokość podzespołów różni się w zależności od czynników takich jak moc i rozpraszanie ciepła, produkty do szafek dzieli się na 3 główne grupy, z których każda zajmuje określone miejsce (rząd) w szafce sterowniczej: wejście/wyjście, sterowanie i zasilanie. W każdej kategorii opracowaliśmy optymalne reguły, które zapewniają ograniczenie martwej przestrzeni i optymalizację odstępu między kanałami kablowymi.

Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 39 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 110 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta.

Źródło: Omron Europe