Tworzywo Inspire firmy Dow

Tworzywo Inspire firmy Dow
Koncern Dow Chemical wprowadził na rynek wysokiej jakości polimer o nazwie Inspire. Jest on przeznaczony do produkcji różnego typu opakowań.

Tworzywo sztuczne Inspire znajduje swoje zastosowanie zarówno przy produkcji formowanych wtryskowo opakowań zbiorczych jak również formowanych wtryskowo pojemników do przechowywania żywności.

W odmianie przeznaczonej do produkcji tego pierwszego typu opakowań, Inspire jest tworzywem na bazie polipropylenu o dużej odporności na uderzenia, stworzonym przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii katalizacyjnej i stanowiącym bardzo dobrą alternatywę dla polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) w produkcji zbiorczych opakowań transportowych. Współczynnik płynięcia (MFR) wynoszący 11 zapewnia doskonałą wytrzymałość i plastyczność w temperaturach do - 40 st. C, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji pojemników używanych w bardzo niskich temperaturach. Wykorzystanie go do wytwarzania opakowań zbiorczych związane jest przede wszystkim doskonałą wytrzymałością tworzywa osiąganą w niskich temperaturach.

Inspire, Dow

Główne zalety materiału, z którego produkowane są opakowania zbiorcze to doskonała wytrzymałość i duża udarność w niskich temperaturach, zgodność z przepisami Komisji Europejskiej dot. Wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Ponadto zalecane zastosowania obejmują duże opakowania transportowe i pudła, a możliwości mieszania zwiększają stopień wytrzymałości w niskich temperaturach. Ponadto Inspire oferuje dobrą równowagę między sztywnością i udarnością nawet przy niskich temperaturach, co pozwala zmniejszyć wagę produktów, przekładając się na redukcję kosztów.

Z kolei gatunek tworzywa Inspire znajdujący zastosowanie przy produkcji opakowań do żywności cechuje doskonała charakterystyka organoleptyczna oraz udoskonalone właściwości optyczne, dzięki czemu jest on zalecany do produkcji pojemników, które wymagają idealnej przejrzystości. Współczynnik płynięcia (MFR) wynoszący 42 pozwala na zastosowanie go specjalnie do wtryskowego formowania pojemników o cienkich ściankach.

Inspire, Dow