Udane targi Toolex i Wirtotechnologia

Udane targi Toolex i Wirtotechnologia
W Sosnowcu gościli wystawcy i zwiedzający branżowych targów Toolex i Wirtotechnologia.

Za nami rekordowa edycja targów branży obróbki metalu Toolex. Po raz kolejny targi odnotowały wzrost wszystkich parametrów. Dopisali zwiedzający oraz wystawcy reprezentujący ponad 500 światowych marek.

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex odbyły się już po raz czwarty w Sosnowcu i były organizowane przez firmę Expo Silesia. Ugruntowały swoją pozycję jako najważniejsze spotkanie branży obróbki metalu w jesiennym sezonie.

Z kolei Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirtotechnologia to impreza, która nie ma w kraju konkurencji i jest wyjątkową propozycją Expo Silesia dla branży wirtualizacji procesów przemysłowych.

W tym roku swoje rozwiązania, znajdujące zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, zaprezentowało ponad pół tysiąca firm z całego świata. Można było obejrzeć maszyny w cyklu produkcyjnym, jak m.in. obrabiarki do obróbki ubytkowej i plastycznej, urządzenia do obróbki blach na zimno, do obróbki termicznej a także narzędzia profesjonalne najważniejszych międzynarodowych producentów oraz aparaturę kontrolno-pomiarową wiodących marek. W targach uczestniczyło 7 185 osób, w tym 5 748 zarejestrowanych specjalistów – konstruktorów, technologów, kierowników produkcji, dyrektorów i właścicieli firm.


Podczas targów Toolex wręczono medale dla najlepszych produktów. I tak w kategorii „obrabiarki” laureatami zostały firmy: Agie Charmilles Sp. z o.o. za Centrum Obróbkowe Mikron HPM 600 HD oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za Modułową szlifierkę ścierno – elektroerozyjną MESO 25 CNC.

Medale w kategorii „Narzędzia” trafiły do firm: Sandvik Polska Sp. z o.o., która otrzymała medal za Narzędzia z tłumieniem drgań Silent Tools, a także przez TaeguTec Polska Sp. z o.o. za wysokowydajne narzędzie do frezowania z odsadzeniami 90º MILL Rush, Płytki 3PKT i 3PHT 10.., 15.. oraz 19…

Targi Wirtotechnologia obfitowały natomiast w premiery urządzeń. Firma Smarttech przedstawiła światową prezentację skanera optycznego Geomagic 3D, a firma 3D SPACE po raz pierwszy w Polsce prezentowała stacjonarny skaner 3D typu HDI Advance firmy 3D3 Solutions. Grupa CadWorks natomiast przygotowała premierowy pokaz oprogramowania SolidWorks 2012.

W trakcie targów odbywały się także seminaria i konferencje. Wśród nich ciekawe spotkanie „Łowcy Trendów” z firmą doradczą InnCo, a wirtotechnologii towarzyszył cyklu wykładów w ramach X jubileuszowego Forum Inżynierskiego Stowarzyszenia „ProCAx”.

2-4 października 2012 r. Expo Silesia zaprasza na kolejną odsłonę obydwu imprez.