Ulma Packaging zamyka pierwszy rok działalności w Polsce

Ulma Packaging zamyka pierwszy rok działalności w Polsce
Oferta związana z wieloma nowościami produktowymi w zakresie maszyn pakujących – w taki właśnie sposób firma Ulma Packaging Polska zamyka pierwszy rok działalności prowadzonej na polskim rynku.

Spółka Ulma Packaging jest renomowanym europejskim dostawcą maszyn przeznaczonych do pakowania m.in. w folię twardą. Urządzenia te trafiają głownie do wszelkiego rodzaju zakładów mięsnych. Folię twardą, która cieszy się coraz większą popularnością wśród odbiorców, wyróżnia szereg zalet. Przede wszystkim pozwala ona na lepszą prezentację opakowanego w nią produktu, zapewnia też prostsze metody otwierania opakowania oraz co szczególnie ważne zachowuje wszelkie atuty opakowania próżniowego.

Aktualnie w Polsce pracuje niemal 200 maszyn wyprodukowanych przez koncern Ulma. To już duże osiągnięcie. - Nasi konkurenci mogą poszczycić się lepszymi wynikami. My jesteśmy na początku drogi. Z drugiej strony tyle maszyn pracujących oznacza pewną liczbę klientów, którzy poznali nasze urządzenia i mogą wyrazić swoją opinię na ich temat. Duże zainteresowanie maszynami pakującymi naszej firmy pozwala nam optymistycznie planować dynamiczny rozwój sprzedaży w Polsce – tłumaczy Piotr Kosik, Dyrektor Zarządzający Ulma Packaging Polska.

Maszyny pakujące Ulma największym powodzeniem cieszą się wśród właścicieli zakładów przetwórstwa mięsnego. Do tego sektora trafiły zwłaszcza maszyny rolowe do pakowania mięsa świeżego i wędlin w folię miękką w próżni lub w gazach ochronnych oraz maszyny typu Flow-Pack do pakowania wędlin w MAP w folii barierowej.

Wspomniane urządzenia dostępne są w naszym kraju od ponad 11 lat, chociaż sama spółka Ulma Packaging Polska wystartowała dokładnie 1 stycznia 2007 r., więc za kilka dni będzie świętować pierwszą rocznicę istnienia.

Ostatni czas przyniósł w firmie wiele okazji do zaprezentowania nowości związanych z posiadanymi przez nią maszynami. Chodzi tu głównie o modele takich urządzeń pakujących jak traysealer Scorpius 600 oraz maszyny flow-pack i flow-pack Artic BF.

Maszyna pakująca Scorpius 600 firmy Ulma Packaging


Czym zatem wyróżniają się wspomniane traysealer Scorpius 600 oraz Artic BF?

Maszyny typu Trayselaer idealnie nadają się do pakowania produktów znajdujących się na tackach. W znaczący sposób ułatwiają one pakowanie asortymentu w próżni lub gazach zmodyfikowanych. Tacki mogą być podawane do maszyny ręcznie lub automatycznie, czyli natychmiast z linii produkcyjnej. Wydajność pakowania dochodzi w takim przypadku do 60-70 sztuk w ciągu minuty.

Sam Scorpius 600 zapewnia dużą powierzchnię zgrzewania 300x600, a także możliwość pakowania produktów w osłonie atmosfery zmodyfikowanej. Co ważne maszyna dysponuje też szerokimi możliwościami pakowania dużej gamy produktów z wykorzystaniem tacek z twardej folii barierowej.

Z kolei drugie z urządzeń klasyfikowanych jako nowości, czyli automatyczna maszyna flow-pack ARTIC BF stosowana jest w przypadku konieczności pracy z folią barierową. Jest w stanie obsłużyć produkcję sięgającą 120 opakowań na minutę.

Oprócz wymienionych, na portfolio maszyn oferowanych przez Ulma Packaging Polska składają się również maszyny do pakowania w folię stretch z ręcznym i automatycznym podawaniem produktu, w których maksymalna prędkość pakowania w folię stretch sięga 60 opakowań na minutę, a produkty mogą być pakowane zarówno w folię transparentną jak i zadrukowaną.

Spółka może się pochwalić również uznanymi maszynami rolowymi do pakowania w folie miękkie lub twarde. Produkty obsługiwane w ten sposób mogą być pakowane w próżni w zmodyfikowanej atmosferze oraz formowane przy pomocy sprężonego powietrza; sprężonego powietrza i próżni; sprężonego powietrza, próżni i tłoczenia mechanicznego. Przy zamykaniu takich opakowań można sięgać zarówno po folię przezroczystą jak i zadrukowaną.

Czytaj więcej: Maszyny 480 Nowości 239

brak
 

Maszyny i urządzenia pakujące, maszyny do pakowania w folię strech, maszyny rolowe do pakowania w folie miękkie, maszyny typu FLOW PACK

Polska