Umowa pomiędzy Rohm and Haas Company oraz Eastman Kodak Company

Rohm and Haas Company i Eastman Kodak Company podpisały umowę, na podstawie której Rohm and Haas zakupi dział Kodak Light Management Films. Dział ten wytwarza zaawansowane powłoki poprawiające jasność i wydajność wyświetlaczy ciekłokrystalicznych (LCD).

W ramach umowy, Rohm and Haas nabędzie prawa do własności intelektualnej związanej z działalnością działu Light Management Films, łącznie z prawami patentowymi i znakami handlowymi, know-how, tajemnicami handlowymi, portfolio obecnych i przyszłych produktów, a także licencją na prawa do dodatkowej własności intelektualnej.

Umowa zakupu obejmuje również zakład półprodukcji w Rochester i dostawę kluczowych surowców. Po sfinalizowaniu transakcji Rohm and Haas wybuduje wydzielony, wielkonakładowy zakład produkcyjny w Azji, którego uruchomienie jest planowane na początek 2008 r.

- Dzisiejsza informacja stanowi ekscytujący pierwszy krok w budowaniu naszej działalności na polu technologii płaskich wyświetlaczy panelowych (Flat Panel Display Technologies)” – ocenia Yi Hyon Paik, wiceprezes i dyrektor dywizji Materiałów Elektronicznych Rohm and Haas. - Dołączenie zaawansowanych folii zarządzania światłem uzupełnia nasze rosnące portfolio materiałów paneli płaskich. Kodak osiągnął wielki sukces tworząc unikalne powłoki na wyświetlacze i ustanawiając wstępną pozycję rynkową w Azji. Wiedza technologiczna jest duża i dobrze pozycjonowana by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wyświetlacze, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku telewizorów LCD – dodaje Paik.

Robert Cournoyer, dyrektor generalny działu Kodak Light Management Films zauważył, że działalność w zakresie powłok zarządzania światłem doskonale pasuje do Rohm and Haas. - To świetna wiadomość dla naszych klientów i naszych ludzi, ponieważ oddaje ten dział i jego możliwości w ręce firmy z dużym doświadczeniem w przemyśle materiałów elektronicznych - przyznaje.

Kodak, światowy lider technologii obrazowania, rozwinął rodzinę powłok zarządzających światłem o wielu zastosowaniach. Użycie technologii powłok zarządzania światłem w przemyśle płaskich wyświetlaczy panelowych polega na wykorzystaniu milionów pojedynczych soczewek rozmieszczonych losowo na poliwęglanowych foliach. Jednym z wielu zastosowań tego rodzaju powłok typowych dla LCD jest poprawa jasności, konsystencji kolorów oraz kąta patrzenia, przy jednoczesnej redukcji mory - optycznej anormalności powszechnej w foliach komercyjnych.

Zdaniem Pierre’a Brondeau, wiceprezesa wykonawczego Rohm and Haas i kierownika dywizji Materiałów Elektronicznych i Materiałów Specjalistycznych, zakup ten wspiera firmową strategię rozwoju franszyzy Materiałów Elektronicznych. - Pod koniec 2006 r. Rohm and Haas ogłosił swoją inicjatywę Vision 2010 - ukierunkowany plan mający na celu przyspieszenie wzrostu, poprawę zyskowności i agresywne inwestowanie w platformy naszego rozwoju – komentuje Brondeau. - Nasza dywizja Materiałów Elektronicznych osiągnęła nadzwyczajne wyniki w ciągu kilku ostatnich lat i wierzymy, że istnieje znacząca możliwość rozbudowania naszej obecności na rynkach, gdzie innowacja jest kwestią nadrzędną – przyznaje Brondeau.

Firma, w której pracuje Brondeau zobowiązała się rozwijać swoją działalność w zakresie Materiałów Elektronicznych w ciągu kilku najbliższych lat, a ten zakup jest pierwszym z wielu kroków, które podejmuje by zrealizować swój cel.

Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione. Zamknięcie transakcji jest spodziewane w pierwszej połowie 2007 r. Oczekuje się również, że pracownicy firmy Kodak związani z działalnością w Rochester, na Tajwanie, w Japonii, Korei i Chinach dołączą do dywizji Materiałów Elektronicznych Rohm and Haas.

O Rohm and Haas
Rohm and Haas jest światowym liderem w tworzeniu i opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu materiałów specjalistycznych.

Produkty i technologie spółki stosowane są w wielu branżach, takich jak: budownictwo, elektronika, procesy przemysłowe, opakowania i papiernictwo, transport, chemia gospodarcza i produkty higieny osobistej, gospodarka wodna, przemysł detaliczny, farmaceutyczny i medyczny.

Technologie i rozwiązania spółki Rohm and Haas codziennie ułatwiają życie ludziom na całym świecie. Siedziba spółki znajduje się w amerykańskiej Filadelfii. Wartość sprzedaży wyniosła w 2006 r. około 8,2 miliardów USD.

W Polsce Rohm and Haas prowadzi działalność handlową od ponad 20 lat. Firma działa w wielu obszarach przemysłowych takich jak: farby, tekstylia, skóry, papier, uzdatnianie wody, mydła i detergenty, kosmetyki, rafinacja ropy naftowe, motoryzacja.

Obecnie oferuje klientom szerokie portfolio produktów z zakresu siedmiu dywizji biznesowych działających w Polsce. Są to: powłoki architektoniczne i funkcjonalne, materiały elektroniczne, chemikalia uszlachetniające, monomery, kleje i uszczelniacze, farby proszkowe oraz agrofresh.

Nowoutworzona spółka Rohm and Haas Polska zatrudnia 10 pracowników i jest wspierana przez szeroką sieć dystrybutorów.

Czytaj więcej: Inwestycje 714 Umowy 120Forum

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Reportaże