Umowy handlowe z Niemcami bez tajemnic

Umowy handlowe z Niemcami bez tajemnic
Bezpłatne spotkanie "Pułapki i błędy w polsko-niemieckich umowach handlowych" odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy. Zainteresuje one z pewnością przedsiębiorców na co dzień eksportujących swoje wyroby do Niemiec, w tym także przedstawicieli branży tworzyw sztucznych. Będzie ono także pomocne dla tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie działalności gospodarczej na tym rynku.

Spotkanie będzie poruszało wiele problemów związanych z konstruowaniem umów z niemieckimi partnerami handlowymi, zwłaszcza dotyczących podstawowych błędów popełnianych przez polską stronę oraz pułapek kryjących się w umowach. Przeprowadzona zostanie praktyczna analiza przykładowych stanów faktycznych, które posłużą do omówienia typowych zagadnień prawnych. Osobne miejsce zajmie zagadnienie niemieckich zwyczajów handlowych, typowych klauzul oraz ogólnych warunków umów stosowanych przy zawieraniu polsko-niemieckich umów handlowych.

Sesję poprowadzi mec. Mirosław Szymaszek, przedstawiciel Kancelarii bnt Rechtswaelte w Norymberdze, wchodzącej w skład grupy doradczej bnt. Prowadzący ukończył studia prawnicze w Muenster i uzyskał uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata w Niemczech. Jest specjalistą w zakresie prawa polskiego i niemieckiego, obecnie zajmuję się przede wszystkim doradztwem w zakresie prawa niemieckiego na rzecz polskich przedsiębiorców w Niemczech

Spotkanie organizowane jest przez Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy Urzędzie Marszałkowskim z Toruniu, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o. oraz Bydgoski Klaster Przemysłowy. Partnerem merytorycznym spotkania jest Kancelaria bnt Rechtsanwaelte w Norymberdze. Więcej informacji na stronie internetowej BKP.