Uniwersalna maszyna etykietująca firmy Kert

Uniwersalna maszyna etykietująca… Warszawska firma Kert zaprezentowała podczas tegorocznych targów Packaging Innovations uniwersalną maszynę etykietującą Twin Roller. Jest to urządzenie służące do precyzyjnego i sprawnego etykietowania opakowań płaskich, jak i okrągłych. Maszyna wyposażona jest w system pozycjonerów odpowiadających za sprawne pozycjonowanie i separowanie płaskiego produktu, pas górny stabilizujący opakowania w trakcie etykietowania oraz posiada pełny układ precyzyjnych regulacji w pionie i poziomie oraz kąta położenia głowicy etykietującej. Urządzenie posiada także obrotnicę, rolki dociskowe oraz separator pneumatyczny do rozdzielania okrągłych produktów przed etykietowaniem. Automat jest oparty na konstrukcji modułowej, co pozwala na sprawne skonfigurowanie urządzenia pod indywidualne wymagania klienta.

Możliwe jest także wyposażenie urządzenia w funkcje dodatkowe, jak np. doklejanie za pomocą gąbek, weryfikacja poprawności naklejenia etykiety za pomocą czujników wizyjnych lub kamery, wklejanie dwóch etykiet jednocześnie czy pozycjonowanie etykiety względem znacznika na produkcie (szew, ucho, znacznik UV, logo). Maszyna może być wyposażona w stoły obrotowe na wejściu i wyjściu do pracy w systemie offline, łączniki pomiędzy transporterami do sprawnego przejazdu produktów dla maszyn online oraz dodatkowe aplikatory.

Jak mówi Michał Kraszewski, odpowiedzialny w firmie Kert za sprzedaż maszyn, urządzenie jest przeznaczone przede wszystkim dla branży kosmetycznej.


Czytaj więcej:
Maszyny 556

Reportaże

Forum