W Nigerii wyprodukują tworzywo PET

W Nigerii wyprodukują tworzywo PET
Czarna Afryka to nie tylko pustynia w dosłownym sensie. To także pustynia na globalnej mapie tworzyw sztucznych. Tym większym wydarzeniem jest więc fakt, że koncern Indorama uruchomił tam fabrykę tworzywa PET.

Instalacja produkująca to tworzywo stanęła w nigeryjskim mieście Port Harcourt. Rocznie będzie produkować 75 tys. butelkowego surowca. Do tej pory PET na Czarnym Lądzie produkowany był jedynie w RPA. Poprzez swoją ekspansję Indorama stała się jedynym oferentem PET, który posiada instalacje zlokalizowane na czterech kontynentach.

Powodem zainteresowania koncernu z siedzibą w Tajlandii, takim krajem jak Nigeria był nie tylko fakt, że jest to kraj bardzo bogaty w surowce, ale także silne podstawy jej gospodarki. Roczne tempo wzrostu nigeryjskiego PKB to prawie 7 proc.

Afrykańskie zapotrzebowanie na tworzywo PET oceniane jest na 940 tys. ton rocznie. W samej tylko Nigerii jest to 96 tys. ton. Największe ilości surowca idą na opakowania wody pitnej.

Warto wiedzieć, że w Nigerii Indorama posiada już większościowe udziały w firmie Eleme Petrochemicals, która jest drugim największym afrykańskim producentem poliolefin z rocznymi zdolnościami na poziomie 350 tys. ton.