Wawe 66 koncernu O-i wygrała konkurs Bottled Water World Awards

Wawe 66 koncernu O-i wygrała konkurs Bottled Water World Awards
Butelka "Wave 66" dla wody mineralnej VEET została tegorocznym zwycięzcą prestiżowego konkursu Bottled Water World Awards. Oznacza to, że dostała "Oskara" wśród butelek.

Celem rywalizacji Bottled Water World Awards jest nagradzanie innowacji w sektorze butelkowanych wód mineralnych. "Wave 66" jest owocem współpracy pomiędzy znanym fińskim projektantem Antti Eklundem a Tomim Gronforsem, dyrektorem zarządzającym firmy Veenwater oraz pracownikami centrum projektowego Owens - Illinois w niemieckim Holzminden. Po wprowadzeniu produktu na rynek pierwsza partia wody źródlanej VEEN Velvet w butelce "Wave 66" sprzedała się w ciągu trzech dni.

Butelka "Wave 66" została zwycięzcą czwartej edycji konkursu. Tym samym jej producent, koncern O-I potwierdził pozycję lidera i innowatora w dziedzinie designu. Jego produkty zajęły bowiem dwa pierwsze miejsca w rywalizacji o miano "najlepszej szklanej butelki".

Oryginalny projekt butelki "Wave 66" wyróżnia się podwójną krzywizną zainspirowaną pierwszą falą Veen Emonen ("Matka Wód" w Finlandii), nadającą butelce wyjątkowy kształt i przekazującą komunikat o wyjątkowej czystości wody. Warto bowiem wiedzieć, że woda źródlana VEEN pochodzi z naturalnego źródła w okolicach koła podbiegunowego.

Woda VEEN Velvet to jeden z kilku produktów oferowanych przez VEEN, która obejmuje także wody gazowane. Ich opakowania także zostały opracowane przez O-I w Holzminden, tyle że w nieco ciemniejszej butelce "Sparkle 69".

butelka Wave 66 zwycięzca konkursu Bottled Water World Awards


Kolekcja wód gazowanych obejmuje wody o różnym stopniu zawartości gazu. Składają się na nią wody VEEN Effervescent, VEEN Light, VEEN Classic i VEEN Bold. Na butelkach, wykonanych z krystalicznie czystego flintu (660 ml dla wód niegazowanych oraz 690 ml dla wód gazowanych), znalazły się wyrazisty pionowy grawerunek nazwy VEEN oraz wytłoczenie, różniące się kolorem w zależności od odmiany produktu.