Wawe 66 koncernu O-i wygrała konkurs Bottled Water World Awards


Zdobywca drugiego miejsca w kategorii "najlepszej szklanej butelki", butelka "Waater" została także opracowana przez O-I, a jej odbiorca stała się holenderska marka Bavaria. Przy tworzeniu tej butelki projektanci z O-I największy nacisk położyli na podkreślenie wyjątkowej jakości podstawowego składnika produktu. Przez stulecia piwowarzy stosowali w produkcji piwa czystą wodę mineralną z własnych źródeł, więc marketing samej wody mineralnej stanowił doskonały sposób, by zakomunikować czystość składników piwa.
Butelkę "Waater" o pojemności 700 ml, wykonaną z flintu i zaprojektowaną przez Franka Tjepkemę, wyróżnia stopniowana szyjka przywodząca na myśl drobne fale oraz zdecydowany wzór tłoczeń.

Celem prestiżowych corocznych nagród Bottled Water Awards jest wyróżnienie przykładów doskonałości w dziedzinie designu opakowań i marketingu w światowej branży wód mineralnych. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 169 projektów z 32 krajów. Rozdanie nagród odbyło się w Mexico City.

- Nagrody otrzymane przez VEEN z Finlandii oraz przez Bavaria Breweries świadczą o znaczeniu, jakie branża przykłada do prawdziwie innowacyjnych projektów, wyróżniających się na zatłoczonym rynku. Produkty te są w stanie zakomunikować jakość reprezentowaną przez daną markę. Dzisiaj potwierdziło się, że szklane opakowania mogą stanowić skuteczne i atrakcyjne narzędzie marketingowe - powiedział Thomas Koy, dyrektor w O-I w Europie.

Koncern O-I jest liderem na rynkach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku i oferuje szklane opakowania, podlegające w całości recyklingowi. Butelki te umożliwiają zachowanie doskonałego smaku, czystości, atrakcyjności wizualnej i korzyści związanych z wartością produktów. Firma powstała w 1903 r. i zatrudnia obecnie ponad 25 tys. osób w 83 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 22 krajach. W 2006 r. sprzedaż netto z działalności w dziedzinie produkcji szkła wyniosła 6,65 mld dolarów.

W Polsce koncern Owens-Illinois posiada Hutę Szkła Jarosław i Hutę Szkła Antoninek, które współpracują z renomowanymi krajowymi i międzynarodowymi klientami z branży produkcji odżywek dla dzieci, soków, przetwórstwa żywności oraz piwa.