Wezi - tec inwestuje w Legnicy

Wezi - tec inwestuje w Legnicy
Pół miliona euro do końca 2015 r. zainwestuje w Polsce spółka Wezi – tec.

Firma zwiększa swoje zaangażowanie w naszym kraju. Od dziewięciu lat prowadzi już działalność gospodarczą na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zajmuje się m.in. lakierowaniem tworzyw sztucznych. W jej legnickiej fabryce produkowane są także podzespoły i systemy z tworzyw termoplastycznych. To m.in. popielniczki samochodowe, uchwyty na kubki, listwy progowe, zagłówki. W gronie odbiorców znajdują się choćby takie koncerny jak Daimler, Mercedes - Benz, Audi oraz Faurecia.

Teraz Wezi - tec wzmacnia swój potencjał. Podstawowym zadaniem nowego projektu inwestycyjnego jest budowa nowoczesnej narzędziowni w istniejącym już zakładzie produkcyjnym. Ma to na celu uzupełnienie potrzeb własnych na formy wtryskowe i części do tych form. Tym samym zniknąć ma konieczność zaopatrywania się w nie u dostawców zagranicznych.

Notująca w ubiegłym roku 27 mln euro obrotu firma Wezi-tec jest spółką - córką niemieckiego przedsiębiorstwa Weber, czyli dostawcy wykonanych m.in. z tworzyw sztucznych części do samochodów, sprzętu AGD i techniki grzewczej.

Czytaj więcej: Inwestycje 718