Wielkie badanie rynku tworzyw sztucznych

Wielkie badanie rynku tworzyw sztucznych
Rozpoczęliśmy ogólnopolskie badanie rynku tworzyw sztucznych. Jego celem jest oszacowanie tego sektora w naszym kraju, analiza jego potencjału oraz możliwości rozwoju a także przyjrzenie się jego strukturze. Nasze badanie przeprowadzamy we współpracy z Włoskim Instytutem Handlu Zagranicznego, Sekcją Promocji Handlu Ambasady Republiki Włoskiej.

Badanie jest adresowane do firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i gumy. Zarówno to wielkich firm, które w swojej codziennej działalności wykorzystują potężną ilość tworzyw, jak również do niewielkich, często kilkuosobowych zakładów produkcyjnych prowadzących mniejsza produkcję.

Chcemy poznać jakie dokładnie tworzywa i w jakich ilościach są przetwarzane w naszym kraju, jakie technologie przetwórcze dominują wśród polskich producentów, jaki jest stan wyposażenia ich parków maszynowych oraz jak przedstawiają się plany na przyszłość. To ważne, bo od kilku lat polski rynek tworzyw sztucznych notuje stały wzrost, więc warto go dokładnie oszacować. M.in. dlatego chcemy również zorientować się w przychodach przedsiębiorstw osiąganych w trzech ostatnich latach oraz poziomie zatrudnienia.

Ponieważ jest to badanie, w którym naszym partnerem jest strona włoska, dlatego też kierujemy jedno nasze pytanie do uczestników badania odnośnie tego jakimi informacjami na temat włoskich urządzeń przetwórczych są zainteresowani.

Liczymy na udział w badaniu i wypełnianiu specjalnej ankiety dostępnej na naszej stronie (link do ankiety na końcu artykułu). Ponieważ stawiamy na profesjonalizm w badaniu, stąd nie czynimy go anonimowym. Zależy nam na pełnej weryfikacji i wiarygodności zebranych przez nas informacji.

Mamy nadzieję, że odpowiedź na przegotowane przez nas pytania nie będzie zbyt uciążliwa. Podobne badania od lat prowadzone są w innych krajach i pozwalają tamtejszym firmom tworzącym branżę na lepsze poznanie środowiska, w którym działają. Końcowym akordem badania będzie opracowanie szczegółowego raportu poświęconego polskiej branży tworzyw sztucznych, wraz z przedsiębiorstwami, które na niej funkcjonują.