Włoskie centrum maszyn do pakowania i paletyzacji w Krakowie

Włoskie centrum maszyn do pakowania i paletyzacji w Krakowie
Włoska firma Elettric 80 S.P.A. uruchomi ośrodek badawczo-rozwojowy na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Krakowski Park Technologiczny (KPT) w Czyżynach. Nowy oddział firmy rozpocznie pracę we wrześniu. Włosi otrzymali już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy.

W początkowym stadium inwestycji Elettric 80 zatrudni 15 inżynierów - automatyków. Przejdą oni gruntowne szkolenie w zakresie rozwoju i usprawniania oprogramowania firmy.

- W Krakowie znajduje się wiele znakomitych uczelni. Jednym z naszych strategicznych celów jest opracowanie programu badawczo-rozwojowego, a najlepszym sposobem jego realizacji jest inwestowanie w wykwalifikowane zasoby ludzkie. Uczelnie kończą utalentowani technicznie studenci o silnych motywacjach. Środowisko w Krakowie rzeczywiście sprzyja powstawaniu nowego biura, jest to dla nas decydujący czynnik - powiedział Vittorio Cavirani, dyrektor operacyjny Elettric 80 S.P.A.

Oferta Elettric 80 S.P.A. obejmuje pojazdy sterowane laserowo (LGVs), zautomatyzowane maszyny do paletyzacji oraz wysokoobrotowe maszyny do pakowania.

Jednym z głównych walorów tych maszyn jest szczególnie delikatne układanie worków w procesie paletyzacji. Uzyskuje się to dzięki odpowiednio zaprojektowanym siłom przesuwania worków bez ich odkształceń, odpowiedniemu stopniowaniu sił obracających worki i stopniowaniu cykli ruchu worków oraz stosowaniu najnowszych rozwiązań napędów. Pozwala to na układanie worków na palecie bez odkształceń i z doskonałą dokładnością kształtów ładunku na palecie.

Firma Elettric 80 powstała w 1980 roku. Jest światowym dostawcą zautomatyzowanych rozwiązań pod klucz dla "końca linii produkcyjnej". Jej siedziba znajduje się w miejscowości Viano we Włoszech. Firma posiada oddziały w Stanach Zjednoczonych i w Szwecji.

Czytaj więcej: Badania 136