Wropak rozpoczął produkcję shrink sleeve

Wropak rozpoczął produkcję shrink sleeve
W działającej na polskim rynku opakowaniowym firmie Wropak rozpoczęła się produkcja opakowań termokurczliwych typu Shrink Sleeve. Powód rozpoczęcia produkcji: rynkowe zapotrzebowanie i realizacja oczekiwań klientów.

Shrink sleeves są powierzchniowymi obwodowymi etykietami sklejonymi w kształcie rękawa. Za sprawą działania ciepła zaciskają się wokół wyrobu. Służą całkowitemu pokryciu opakowań, dzięki czemu całą ich powierzchnię można wykorzystać do naniesienia druku. Zastosowanie shrink sleeves oznacza też możliwość zredukowania kosztów w porównaniu ze stosowaniem większej liczby etykiet na opakowaniu. Ponadto sięganie po tego rodzaju etykiety przyczynia się do podniesienia ochrony podstawowego opakowania, ma to znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do butelek. Shrink Sleeve są produktami, które szczególnie łatwo znajdują zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i spożywczym. W Polsce pierwsza firmą, która zdecydowała się na wprowadzenie tego typu etykiet był Masterpress.

Jeśli chodzi natomiast o Wropak, to produkcja omawianego asortymentu ruszyła tam niedawno. Nadruk wykonywany jest na nowoczesnej, włoskiej maszynie fleksograficznej Gidue Combat 370. Pozwala ona na wykonanie pożądanego nadruku nawet w ośmiu kolorach farbami UV. O jakości stosowanej przez spółkę maszyny świadczy fakt, że sprzedająca ją w naszym kraju firma Rotary Die otrzymała za nią Złoty Medal ubiegłorocznych Targów Poligrafia. Z kolei folia termokurczliwa przetwarzana jest poprzez sklejanie, perforowanie oraz arkuszowanie na nowoczesnej linii produkcyjnej firmy Karlville.

Shrink sleeve firmy Wropak z Wrocławia

W tej chwili firma Wropak proponuje dwa podstawowe systemy shrink sleeves. Pierwszy z nich to termokurczliwa opaska (plomba) z możliwością zadruku, perforacją. Drugi natomiast to pełnokolorowa etykieta z plombą oraz perforacją.

Wropak, to firma z siedzibą we Wrocławiu. Na początku tego roku powędrowało do niej bardzo prestiżowe wyróżnienie Gazeli Biznesu. Trafiają one do najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw. Wcześniej spółce przyznane zostały dwa certyfikaty ISO 9001:2000 oraz ISO 14001:2004.

Pierwszy z nich oznacza, że firma spełnia normy związane z system zarządzania jakością w organizacji i przestrzega osiem zasad w postaci: zorientowania na klienta, przywództwa, zaangażowania ludzi, podejścia procesowego, systemowego podejścia do zarządzania, ciągłego doskonalenia, rzeczowego podejścia do podejmowania decyzji, wzajemnych korzyści w stosunkach z dostawcami. Z kolei drugi certyfikat ISO 14001:2004 jest międzynarodowym standardem zarządzania środowiskowego. - Według naszej wiedzy jesteśmy pierwszym w Polsce producentem etykiet samoprzylepnych posiadającym obydwa certyfikaty - informują przedstawiciele firmy.

Czytaj więcej: Etykiety 96 Opakowania 1107