Wtryskarki Haitian na targach K 2013

Wtryskarki Haitian na targach… "Przodownictwo posiada wiele wymiarów" - takie motto będzie przyświecać firmie Haitian w trakcie tegorocznych targów K 2013, podczas których zaprezentowane zostaną cztery rodziny maszyn. Jak przekonują przedstawiciele chińskiego producenta wtryskarek, w konstrukcji swoich maszyn Haitian koncentruje się na zwiększeniu potencjału standardowych aplikacji, optymalizacji relacji kosztu i efektywności w oparciu o wydajność i jakość wykonania. Jednym z kluczowych zagadnień jest tu opracowana przez Haitian koncepcja efektywności w zużyciu energii elektrycznej.

Na stoisku firmy Haitian w Düsseldorfie (hala 15, stoisko A41) zwiedzający będą mogli obejrzeć następujące maszyny:

Haitian Mars II eco - jest przykładem powiązania jakości wykonania, osiągów i ceny. Maszyna Ma II 1200 będzie produkować w 24-sekundowym cyklu skrzynki z przezroczystego polipropylenu o wadze wtrysku 135 g. Innowacyjna technologia napędu serwohydraulicznego i konstrukcja wtryskarki zostały zoptymalizowane w celu podniesienia wydajności i obniżenia zapotrzebowania na energię.

Haitian Jupiter II - przeznaczony do produkcji elementów wielkogabarytowych. Na targach K swoją światową premierę będzie miał model Ju II 5500/2950, produkujący na 2-gniazdowej formie pokrywy silnika z poliamidu PA6 z 35 proc. zawartością włókna szklanego, w cyklu całkowitym wynoszącym 43 sekundy i gramaturze wtrysku 700 g.

Nowa seria Jupiter II posiada wiele zalet, jak np. dokładność, powtarzalność i oszczędność energii bez względu na aplikacje i przetwarzane surowce. Wielkość i konstrukcja płyty ruchomej gwarantuje dużą sztywność podczas wykonywania ruchu oraz - w miarę wzrostu obciążenia - zapewnia stabilność pracy, trwałość i eliminuje niekorzystne naprężenia nawet w sytuacji stosowania wyjątkowo dużych form. Innowacyjny napęd bazujący na opatentowanej technologii Mars, polegający na bezpośrednim połączeniu serwomotora i pompy zębatej, zapewnia precyzyjną regulację obrotów i szybkie czasy reakcji układu w trakcie całego cyklu pracy.

Zhafir Venus II - wersja "P" przeznaczona do szybkich wtrysków: model Ve II 1900p pracujący z 24-gniazdową formą, produkujący mieszadełka do kawy o wadze 0,6 g, wykonane z polistyrenu i całkowitym ciężarze wtrysku 38 g. Czas cyklu wynosi 2,9 sekundy.

Druga generacja wtryskarek Venus jest wysoce dynamiczna i oszczędna. Nowa jednostka wtryskowa ma bardziej zwartą budowę; mniejsza ilość elementów składowych i zmiany w ich konstrukcji zapewniają większą stabilność i dynamikę w procesie wtryskiwania. Opcjonalna wersja opakowania Venus II serii "P" dostępna w wielkościach od 1500 do 3800 kN, oferuje prędkość wtrysku do 350 mm/s.

Zhafir Mercury - charakteryzuje się złożoną geometrią w minimalnej przestrzeni. Bezkolumnowy model Me 550/26/26 ze specjalistycznym układem plastyfikacji, odrębnie realizującym plastyfikacje i wtrysk, będzie produkował w oparciu o formę 8-gniazdową mocowania przewodów z poliamidu PA12.

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu przeniesienia obciążeń i funkcji kolumn na specjalnej konstrukcji płyty bocznej uzyskano o 70 proc. większą powierzchnię płyt do zamocowania form i zmniejszono szerokość całej konstrukcji maszyn o około 30 proc. Symetryczna konstrukcja nowego rozwiązania gwarantuje stabilność i równomierność rozmieszczenia wszystkich sił, zapewnia najwyższy poziom równoległości płyt i najlepsze tolerancje.

Zhafir Mercury


Czytaj więcej:
Targi 1281

Autoryzowany, wyłączny dystrybutor wtryskarek Haitian i Zhafir. Osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek. Wsparcie serwisowe i techniczne w zakresie instalacji oraz szkoleń.

Polska