Wtryskarki Sumitomo (SHI) Demag na targach Fakuma 2017

El-Exis SP - szybkobieżna maszyna do produkcji opakowań

Utrzymując porównywalne właściwości mechaniczne, kompresja wtrysku formowania cienkościennych plastikowych elementów może znacznie zmniejszyć grubość ścianki detalu oraz, w konsekwencji, ilość zużytego materiału. Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje podczas Fakumy szybkobieżną wtryskarkę El-Exis SP 200-920 z siłą zamykania 2000 kN. Potrafi ona zaoszczędzić nawet 25% materiału w porównaniu do standardowych procesów formowania wtryskowego. Jest to znacząca korzyść finansowa dla przetwórców, biorąc pod uwagę dominującą rolę materiałów w kosztach produkcji.

Gniazdo produkcyjne zbudowane na bazie El-Exis SP 200 będzie produkować dekorowane pokrywki do pojemników spożywczych. Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje produkcję przy współpracy z partnerami Rouxel (www.rouxel-sa.com) jako producenta form, Machines Pages (www.machines-pages.net), specjaliści od szybkobieżnych robotów odbierających detale, Verstraete (www.verstraete-iml.com/de) jako eksperci etykiet dekoracyjnych i Borealis (www.borealisgroup.com) jako dostawca poliolefiny.

El-Exis SP wiodąca, najszybsza maszyna na rynku do produkcji cienkościennych pojemników i innych detali z tworzywa. Wtryskarka ta będzie wystawiona na Fakumie w technologii wtrysku z doprasowaniem, z produkcją cienkościennych pokrywek dekorowanych metodą IML.


Podczas kompresji wtrysku, materiał jest już wprowadzany do gniazda formy przed całkowitym zamknięciem formy. Ruch zamykania powoduje rozłożenie materiału w gnieździe, redukując ciśnienie wtrysku i siłę zamykania, zapewniając równomierne rozłożenie ciśnienia, a w konsekwencji, redukując naprężenie wewnętrzne detalu. Zniekształcenia spowodowane kurczeniem materiału są mniej widoczne, zmniejsza się także grubość ścianki oraz waga wyprodukowanego detalu. Funkcja doprasowania podczas wysokiej prędkości ruchu formy i wtrysku jest szczególnym wyzwaniem dla wtryskarki i jej podzespołów. Prócz wysokich prędkości, maszyna zapewnia wysoki stopień precyzji oraz dokładną powtarzalność cyklu.

Przez blisko dwadzieścia lat Sumitomo (SHI) Demag unowocześniała szybkobieżne maszyny El-Exis, które stanowią dziś ścisłą czołówkę na rynku formowania wtryskowego opakowań z tworzyw sztucznych. Sumitomo (SHI) Demag przez kilka generacji ulepszała i stale zwiększała zakres sił zwarcia. Dzisiejsze modele El-Exis SP są dostępne z siłą zwarcia od 1,500 do 7,500 kN. Ponad 2 tys. maszyn zostało już uruchomionych u producentów opakowań cienkościennych, zakrętek i szerokiej gamy zamykań. Sprawdzona technologia stosowana w maszynach była w ostatnim czasie ponownie udoskonalana pod względem optymalizacji zużycia energii i została uzupełniona o interfejs OPC/UA dla transmisji danych spełniający standard Przemysłu 4.0.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83