Wtryskarki Sumitomo (SHI) Demag na targach Fakuma 2017

Systec Multi - modułowa wtryskarka z funkcją zintegrowania dwóch lub więcej materiałów

Generując siłę zamykania ponad 2100 kN, Systec Multi 210/580-430h/200v zawiera zarówno jednostkę wtryskową wertykalną i horyzontalną. Prezentowany system jest wyposażony w panel NC5, stół obrotowy oraz manipulator Demag SDR 20M do odbioru wyprasek.

Osłony, których produkcja będzie prezentowana podczas targów, są elementami do montażu wewnątrz samochodu. Poliwęglan wraz z materiałem ABS będzie przepuszczany przez wertykalną jednostkę plastyfikującą w celu osiągnięcia częściowego cynkowania elementu. Robot będzie odbierał detal z gniazda formy, następnie transportując go na stanowisko znakowania laserem. Zamiast pozostawiania detalu tutaj, robot ułoży go odpowiednio pod stację laserową Detalogic (www.detalogic.com), która oznaczy detal kodem matriksowym (DMC). To powoduje, iż detal posiada stały unikalny kod.

Systec Multi przeznaczona do multikomponentowych procesów wtrysku. Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje podczas Fakumy produkcję dekorowanych osłon z systemem znakowania laserowego DMC oraz system gromadzenia danych MES.


Podczas nadawania unikalnego kodu laserem, wtryskarka transmituje wszystkie znaczące parametry dotyczące kompletnego procesu wtrysku do systemu produkcji (MES) firmy BFA (www.bfa.ch), która przechowuje wspólne dane wraz z DMC. Ten niezwykły proces kodowania parametrów będzie prezentowany na stoisku na Fakumie. Ręczny skaner laserowy systemu DMC i MES odczytuje i wyświetla parametry procesu wytwarzania dla danego detalu. Inteligentne znakowanie detali zdecydowanie ułatwia odtworzenie historii procesu wytwarzania w każdej chwili podczas seryjnej produkcji. Przetwórca zyskuje także kompletny obraz parametrów cyklu procesu za pomocą właśnie technologii Przemysłu 4.0.

Z siłą zamykania od 1200 do 10000 kN i z możliwością dopasowania czterech jednostek wtryskowych, seria wtryskarek Systec Multi dopasowuje się do każdego rodzaju multikomponentowej produkcji i jest skierowana przede wszystkim do zaawansowanych zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym.

Trzy kolejne maszyny Demag na stoiskach partnerów

Partnerami firmy Sumitomo (SHI) Demag są Sepro Robotique (Hala A1, stoisko 1203), ONI ( Hala A5, stoisko 5103) oraz Kunststoff-Institut Ludenscheid (KIMW, Hala A5, stoisko 5312).

Sumitomo (SHI) Demag, Fakuma 2017: Hala B1, stoisko 1105

Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH

Sumitomo (SHI) Demag kształtuje rozwój przemysłu tworzyw sztucznych od samego jego początku. Jako ekspert od wtryskarek dla procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych, Sumitomo (SHI) Demag i jego japońska spółka dominująca są liderem branży. Globalna sieć rozwoju i produkcji Sumitomo Heavy Industries i Sumitomo (SHI) Demag składa się z czterech obiektów w Japonii, Niemczech i Chinach z ponad 3,000 pracownikami. Katalog produktów zawiera w pełni elektryczne, hydrauliczne oraz hybrydowe wtryskarki z siłą zamykania od 180 do 20.000 kN. Z liczbą ponad 115,000 zainstalowanych maszyn, firma Sumiotmo (SHI) Demag jest obecna na najważniejszych światowych rynkach.

W głównej siedzibie Sumitomo w Chiba, Japonia, firma produkuje maszyny w zakresie od małej do średniej siły zwarcia. Prawie 95% ze wszystkich dostarczanych maszyn posiadają w pełni elektryczny napęd. Ponad 5 000 maszyn sprzedawanych rocznie czyni z Sumitomo Heavy Industries i ich oddziałów jednego z największych producentów wtryskarek na świecie. Niemieckie ośrodki z siedzibą w Schwaigu i Wiehe specjalizują się w produkcji maszyn Systec Servo z hybrydowym napędem oraz hybrydowych wysokowydajnych i szybkobieżnych maszyn El-Exis SP oraz Systec SP. Maszyny IntElect z napędem elektrycznym są także produkowane w Niemczech na rynek międzynarodowy. Sumitomo (SHI) Demag dalej będzie kontynuować działalność na terenie byłego zakładu Demag w Ningbo/Chiny, który rozpoczął produkcję w 1998 roku. W połowie 2015 roku, lokalna spółka zależna Demag Plastics Machinery (Ningbo) Co.Ltd/Chiny otworzyła nową halę o łącznej powierzchni 13,000 m kw., gdzie rozpoczęła produkcję wtryskarek z serii Systec C dedykowanych na rynek azjatycki z siłą zamykania w zakresie 500 – 10.000 kN.

Dodatkowo do wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag oferuje dostosowane i uniwersalne systemy do automatyzacji obsługi części, rozwiązania techniczne oraz procesu dla specjalnych aplikacji, dostosowane usługi jak również wachlarz finansowych możliwości w celu wspomagania inwestycji we wtryskarki. Dzięki kompleksowej sieci sprzedaży i serwisu w oddziałach zależnych i agencjach, Sumitomo (SHI) Demag jest obecna na wszystkich ważnych rynkach.

Sumitomo (SHI) Demag


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83