Wtryskarki na targach Fakuma: Haitian

Wtryskarki na targach Fakuma: Haitian
W kolejnym odcinku naszej serii poświęconej wtryskarkom prezentowanym na tegorocznej Fakumie przyglądamy się nowościom przygotowanym przez firmę Haitian.

Chiński producent prezentuje we Friedrichshafen swoje rozwiązania pod hasłem "Technology to thePoint", które oznacza filozofię produkcji wysokiej klasy maszyn charakteryzujących się energooszczędnością i niewygórowaną ceną. Na swoim stoisku o powierzchni 140 m kw. Haitian zaprezentuje dwie maszyny: dwupłytową wtryskarkę serii Jupiter II o sile zwarcia 650 ton oraz elektryczno-hydrauliczną serii Zeres.

Wtryskarka Jupiter II to model z wprowadzonego przez Haitian w tym roku zakresu maszyn dwupłytowych o sile zwarcia od 450 do 1080 ton. Do tej pory w ofercie Haitian były wtryskarki dwupłytowe w zakresie od 1200-6600 ton. Na wtryskarce produkowana jest tacka z materiału ABS o wadze 800 g w cyklu 30-sekundowym.

Haitian


Z kolei na maszynie z serii Zeres Haitian demonstruje produkcję złączek irygacyjnych z polietylenu wysokiej gęstości przy użyciu 24-gniazdowej formy. Masa wtrysku wynosi 34 gramy z czasem cyklu wynoszącym 10 sekund.

Wtryskarka Zeres zbudowana na bazie maszyn w pełni elektrycznych serii Venus, jest dodatkowo wyposażona w zintegrowany układ hydrauliczny pozwalający m.in. na obsługę rdzeni hydraulicznych ale również hydraulicznie sterowany dojazd agregatu i ruch wyrzutnika.

Seria Zeres była prezentowana podczas Dni Otwartych w europejskiej siedzibie Haitiana w Ebermannsdorf oraz podczas pokazów w ramach Zeres European Tour. Podczas tegorocznego Plastpolu maszyna prezentowana na stoisku firmy Mapro, polskiego dystrybutora Haitiana, otrzymała wyróżnienie za innowacyjność.

HaitianWtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek
 

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek

Polska