Wysokiej klasy produkty plus specjalistyczna wiedza!

Wysokiej klasy produkty plus…

10 lat obecności na polskim rynku firmy ze Stade

Firma WTH GmbH ze Stade w Niemczech dostarcza nie tylko zamówione towary. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa informują również kompleksowo o produktach i innowacjach: z ich punktu widzenia wybór danego surowca jest nie tylko kwestią ceny.

Tu aktualne jest powiedzenie, że lepsze może być często wrogiem dobrego. Nawet uznane wcześniej produkty, zgodnie z doświadczeniem pracowników firmy, nie zawsze i nie w każdym przypadku muszą być najlepszym wyborem. "Przywiązujemy fundamentalną wagę do tego, by nie koncentrować się tylko na handlu" mówi dyrektor zarządzający firmy WTH Walter Thieme: "Chcemy również służyć dostarczaniem fachowej informacji. Dlatego nasz zespół dysponuje profesjonalną wiedzą chemiczną."

Firma założona przez Waltera Thieme, jako dystrybutor, dostarcza surowców dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Od wielu lat firma z siedzibą w Stade w Dolnej Saksoni działa również na polskim rynku. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi polskim językiem "włada" nie tylko strona internetowa WTH. Od 2011 przedsiębiorstwo jest obecne ze swoim home-office w naszym kraju.

Wkrótce po pojawieniu się u nas, firma WTH zaczęła być postrzegana w branży tworzyw sztucznych i gumy jako wiarygodny partner i znalazła tam swoje stałe miejsce. - Nabywamy w Europie, Ameryce i Azji, a w szczególności coraz więcej w Chinach i Indiach, wysokiej jakości dodatki do zastosowania w tworzywach sztucznych, gumie, klejach i uszczelniaczach - mówi założyciel firmy Thieme. Certyfikacja systemu zarządzania jakością zgodnie z normą DIN EN ISO 9001 miała miejsce na początku 1998 roku.

Jako specjalistyczne przedsiębiorstwo handlowe dla krajowych i zagranicznych producentów surowców i produktów gotowych, firma WTH jest odpowiedzialna za marketing i dystrybucję dodatków oraz surowców, a także za ścisłą współpracę z odpowiednimi przedstawicielami. Celem jest tworzenie i utrzymanie trwałych relacji biznesowych z klientami oraz z dostawcami. Aby móc zapewnić swoim klientom w całej Europie na stałe jak najwyższą jakość firma postawiła na stworzenie własnej marki.

- Dzięki współpracy z naszymi dostawcami surowców i innymi specjalistami, standardowe produkty są uszlachetniane i sprzedawane na całym świecie jako produkt własny o wyższej jakości oraz przewidzianych dla danego zastosowania wlaściwościach - wyjaśnia Thieme. Po ponad dwudziestu pięciu latach międzynarodowej działalności handlowej firma osiągnęła pozycję rynkową, która wręcz wymaga takiego podejścia.

"WTH" jest od 2010 roku zarejestrowanym znakiem towarowym w Unii Europejskiej, także w tym samym roku firma zadebiutowała jako wystawca na targach Plastpol w Kielcach. Marka "Addforce" została utworzona jako ogólna nazwa handlowa dla produktów WTH i zarejestrowana jako marka w 2013 roku. Poprzez umieszczenie rozpoznawalnych produktów z własną marką na rynku, Thieme chce mieć pewność, że klienci zawsze mogą kupować produkty o stałej, gwarantowanej jakości, na co pozwala współpraca tylko ze sprawdzonymi, wyselekcjonowanymi dostawcami.

Powszechnie wiadomo, iż cechy takie, jak niezwodność, jakość, czy zrównoważony rozwój są warunkami sukcesu w biznesie. - Znamy naszych producentów i sprowadzamy towary bezpośrednio od nich. Dodatkowo nasze produkty tam również są wyraźnie oznakowane nazwą handlową "Addforce" lub "WTH". To gwarantuje, że nasze produkty nie mogą być mylone z towarami od innych producentów - dodaje Walter Thieme.

wth-addforce

Wiele produktów WTH jest produkowanych przez wiodących producentów w Chinach. Ci oczywiście są w posiadaniu niezbędnych kompetencji oraz możliwości badawczo-rozwojowych umożliwiających opracowywanie rozwiązań pod kątem potrzeb indywidualnych klientów. Do najważniejszych produktów WTH należą środki zmniejszające palność. Są to między innymi: wodorotlenki glinu, polifosforany amonu i pochodne melaminy. Są to białe, drobno zmielone środki, które pojedynczo bądź w połączeniu z innymi dodatkami dają zmniejszoną palność oraz redukcję dymu w wielu polimerach.

WTH dostarcza również ważne dodatki do przetwórstwa PVC. PVC znany jest jako odporne na warunki atmosferyczne, solidne tworzywo, z którego na drodze ekstruzji wytwarza się m.in. profile okienne i techniczne, rury oraz płyty. WTH dostarcza modyfikatory poprawiające trwałość w niskiej temperaturze i odporność na uderzenia. Są to na przykład specjalne akrylany i chlorowany polietylen (CPE), czyli produkty, które charakteryzuje m. in. dobra kompatybilność z PVC oraz łatwe zastosowanie w produkcji. Często stosowane są również kombinacje obu tych modyfikatorów. Modyfikatory akrylanowe pozwalają na osiągnięcie nieco lepszego połysku, CPE natomiast umożliwia uzyskanie lepszych właściwości w niskiej temperaturze i jest stosunkowo tanie.

Produkty o nazwach WTH-Chemsorb, WTH-Chemstab (stabilizatory świetlne) oraz WTH-Chemnox (przeciwutleniacze) tworzą fundament pełnej listy różnych związków chemicznych o wysokiej czystości w przetwórstwie polimerów. Powstające w Chinach, w tzw. ,,state-of-the-art” parku maszynowym dodatki te posiadają wysoką, powtarzalną jakość. W zależności od wymagań rynkowych WTH oferuje również ich mieszaniny. Z Chin pochodzą także rozjaśniacze optyczne absorbujące zakres fal świetlnych i wzmacniające istniejącą, słabo niebieskawą fluorescencję. Innymi produktami, szczególnie wartymi uwagi, są środki wspomagające przetwórstwo, umożliwiające osiągnięcie jednorodnej dyspersji wypełniaczy i pigmentów w przetwarzanym tworzywie i skuteczne ich połączenie z polimerem. Grupę najciekawszych dodatków dopełniają stosunkowo nowe w ofercie, lekkie wypełniacze nieorganiczne w postaci mikrosfer szklanych, a także woski pokrewne do wosków specyfiki ułatwiające przetwórstwo tworzyw.

Naturalnie powyższe to tylko przykładowy wybór produktów z aktualnej oferty firmy WTH.

Przedsiębiorstwo WTH GmbH ze Stade zobowiązuje się do utrzymywania wysokich standardów norm jakości dla produktów i usług. Przy tym konsekwentnie stosuje się do własnych zasad, z których dwie mają szczególne znaczenie: "Po pierwsze, chcemy należeć do firm najbardziej przyjaznych dla klientów w naszej branży" i "Po drugie, zawsze staramy się unikać błędów - by nie musieć ich w późniejszym czasie korygować".

Firma WTH GmbH współpracuje już od długiego czasu nieprzerwanie z czołowymi uczelniami wyższymi i instytutami naukowo-badawczymi w Polsce i za granicą celem pomocy klientom w osiągnięciu jak najlepszych, praktycznych rozwiązań ich problemów technologicznych i możliwości sprostania przez nich ciągle rosnącym wymaganiom rynku.

stader-impressionCzytaj więcej:

Wysoko specjalizowane dodatki i środki pomocnicze dla przetwórstwa polimerów i gumy oraz dla branż pokrewnych

Niemcy, 21682 Stade, Beguinenstr. 13