Wytwórca części do aut inwestuje w Bydgoszczy

Wytwórca części do aut inwestuje w Bydgoszczy
W połowie stycznia spółka ABC Automotive Poland Sp. z o.o. zakupiła działkę inwestycyjną na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Na obszarze 2,6503 ha powstanie hala produkcyjno-magazynowa z zapleczem biurowym o łącznej powierzchni 13 tys. m kw. W zakładach produkowane będą wykonane z tworzyw sztucznych części do samochodów. Docelowo w przedsiębiorstwie znajdzie zatrudnienie ok. 150 osób, a inwestycja ma zostać ukończona w 2016 roku.

Spółka ABC Automotive Poland Sp. z o.o. wchodzi w skład kanadyjskiego przedsiębiorstwa ABC Group z 40-letnią historią. Siedziba spółki matki znajduje się w Toronto. Firma zajmuje się produkcją systemów samochodowych i ich komponentów przeznaczonych do sprzedaży na całym świecie.

Profil działalności przedsiębiorstwa to w głównym stopniu produkcja szerokiej gamy systemów samochodowych dla producentów OEM (Orginal Equipment Manufacturers) w skali globalnej. Ponadto ABC Group koncentruje się na dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań produktowych dla klientów, od koncepcji projektu do produkcji i montażu. W chwili obecnej firma posiada dwadzieścia siedem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie, m.in. w Kanadzie, USA, Chinach i Meksyku. Fabryka w Bydgoszczy będzie pierwszym zakładem tej firmy w Polsce. Koncepcyjnie firma ABC Group planuje sprzedaż swoich produktów na sześciu głównych rynkach: Europy, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Korei, Chin i Indii.