Wzrosły moce wytwórcze dla tworzywa PET

Wzrosły moce wytwórcze dla tworzywa PET
Koncern Octal z Omanu poinformował o potrojeniu swoich rocznych produkcji tworzywa PET.

Uruchomienie przez Octal dwóch największych na świecie reaktorów wytwórczych PET, to kamień milowy w umocnieniu się przez firmę na pozycji jednego ze światowych liderów w branży.

Inwestycję zrealizowano w miejscowości Salalah w Omanie. Dzięki niej aktualne moce produkcyjne koncernu wynoszą ponad 1 mln ton butelkowego tworzywa PET. Co więcej, jak przyznali przedstawiciele omańskiego giganta, jest on dopiero w połowie realizacji swoich wszystkich działań inwestycyjnych. Ich zakończenie planowane jest na lata 2015 – 2016. Wtedy to Octal ma być w stanie wyprodukować aż 2,5 mln tworzywa PET oraz głównego surowca do jego produkcji, czyli PTA. Jeśli plan przyniesie skutek, wówczas Octal stanie się drugim największym producentem PET na świecie.

Dziesiątka największych, poza Octalem, wytwórców tego tworzywa wraz z prognozowanymi zdolnościami produkcyjnymi, przedstawia się następująco: Indorama (3 mln ton), M&G (1,6 mln ton), DAK (1,5 mln ton), Sang Fang Xiang (1,3 mln ton), Far Eastern New Century Corp. (1,3 mln ton), China Resources (1,2 mln ton), Nan Ya (0,9 mln ton), Sinopec (0,6 mln ton), KP Group (0,5 mln ton).