YS Reclamation w recyklingu folii LDPE stawia na technikę rozdrabniania Vecoplan

Wydajne i niezawodne rozdrabnianie

Od kiedy w YS Reclamation uruchomiono niszczarkę Vecoplan, przedsiębiorstwo znacznie zwiększyło swoją produktywność i jakość granulatów. Ponadto model VAZ 1700 L6 został skonstruowany tak, że generuje około 40 procent mniej drobnych cząstek, co zmniejsza stopień zanieczyszczenia podczas wyciskania. Niszczarka może przetwarzać cztery tony związanych folii z tworzywa sztucznego na godzinę. Dzięki temu instalacja pracuje tylko przez 30 procent czasu pracy poprzedniej instalacji, co zapewnia znaczną oszczędność energii - przede wszystkim dlatego, że rozdrabniarka Vecoplan, w przeciwieństwie do poprzedniej maszyny, całkowicie zatrzymuje się w przerwach między kolejnymi partiami materiału.

Po rozdrobnieniu foliowe strzępki o grubości mniejszej niż 50 milimetrów przechodzą przez myjnię, gdzie są czyszczone w celu usunięcia ciał obcych, takich jak ceramika, szkło bądź metal, zanim w drugim procesie rozdrabniania zostaną przekształcone na granulat mniejszy niż dziesięć milimetrów. Poprzez rozdział gęstości Hydrocyklon usuwa pozostałe materiały, na przykład folie PET i złuszczenia. Uzyskany materiał jest suszony i wytłaczany do dalszego używania w celu produkcji nowej folii.

24-03-05-vecoplan-ab-ys-reclamation-03
Wysoka jakość: zmielony materiał po rozdrobnieniu w niszczarce Vecoplan.

Przekonujące zalety

Po zainstalowaniu i uruchomieniu rozdrabniarki VAZ 1700 firma YS Reclamation przekonała się o jej kolejnych zaletach. Maszyna pracuje znacznie ciszej i wytwarza mniejsze wibracje. Ponadto skrócono czas konserwacji, ponieważ instalacja jest skonstruowana tak, że technicy mogą szybciej wymieniać części eksploatacyjne, np. narzędzia tnące. Skraca to czas przestoju związanego z wymianą noży o cztery godziny, a w przypadku noży współpracujących - aż o pięć godzin.

Na inżynierach YS Reclamation dobre wrażenie wywarły także usługi serwisowe firmy Vecoplan, na przykład krótki czas reagowania zespołu serwisowego w Wielkiej Brytanii. Ponadto, aby zapewnić jeszcze szybsze wsparcie w sytuacjach awaryjnych, dzięki koncepcji cyfryzacji Vecoplan Smart Center (VSC) eksperci Vecoplan mają możliwość dostępu do niszczarki online, w związku z czym nie muszą być na miejscu i mogą wgrać wymagane programy również zdalnie.

- Dzięki VAZ 1700 znacznie poprawiliśmy wydajność pracy - cieszy się Andy Shelley, kierownik techniczny w YS Reclamation. - Nowa niszczarka działa tak, jak obiecała firma Vecoplan. W produkcji nie dochodzi już do dłuższych awarii. W efekcie otrzymujemy granulat o znacznie lepszej jakości.

24-03-05-vecoplan-ab-ys-reclamation-04
W efekcie firma przetwarzająca uzyskuje granulat z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości.


Producent maszyn i systemów z zakresu gospodarki
 

Producent maszyn i systemów z zakresu gospodarki zasobami i recyklingu, przeznaczonych do rozdrabniania, transportu i przetwarzania drewna, biomasy, tworzyw sztucznych, papieru, innych cennych surowców, takich jak odpady komunalne i przemysłowe.

Niemcy

Reportaże

Forum