Yuncheng Poland wybuduje fabrykę w ŁSSE

Yuncheng Poland wybuduje fabrykę w ŁSSE
Spółka Yuncheng Poland wybuduje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej fabrykę cylindrów do druku rotograwiurowego. Zakład powstanie na ponad hektarowej działce w Konstantynowie Łódzkim. Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec 2013 r.

Koncern Yuncheng Plate Making Group jest jednym z największych na świecie dostawców cylindrów wklęsłodrukowych stosowanych do nadruków na opakowania wykorzystywane w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemii gospodarczej czy wzornictwie przemysłowym. Firma zamierza między innymi współpracować z działającymi już w łódzkiej Strefie podmiotami z branży opakowań.

Łączne wydatki związane z nową inwestycją wyniosą blisko 17 mln zł i zostaną poniesione do końca 2013 roku. Nowy inwestor zatrudni co najmniej 30 osób. Yuncheng Poland jest pierwszym w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej inwestorem z obszaru Chin kontynentalnych. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi podmiotami z tego obszaru gospodarczego.

Oferowany przez firmę transkrypcyjny system grawerowania jest stosowany do grawerowania drobnego tekstu i czcionek szeryfowych przy minimalnej chropowatości krawędzi opakowań. Grawerowanie transkrypcyjne jest rozwiązaniem o wiele bardziej zaawansowanym niż tradycje grawerowanie elektro-mechaniczne, gdyż zapewnia rozdzielczość od czterech do ośmiu razy większą. Gwarantuje to bardziej precyzyjne wykończenie oraz gładsze drukowanie opakowań na zarówno pionowych jak i poziomych krawędziach.

Grawerowanie transkrypcyjne zapewnia rezultaty zbliżone do tych uzyskiwanych poprzez grawerowanie za pomocą wytrawiania chemicznego lub drukowanie offsetowego. Używa się go między innymi do drukowania zabezpieczającego (security printing), nadruków na papierosach, drukowania znaków. Grawerowania transkrypcyjnego używa się jedynie w przypadku cylindrów zawierających linework bez danych CT.

Czytaj więcej: Inwestycje 718