ZAK oddał do użytku instalację plastyfikatorów nieftalanowych

ZAK oddał do użytku instalację plastyfikatorów nieftalanowych
W środę 29 kwietnia Grupa Azoty ZAK SA oficjalnie oddała do użytku nową instalację plastyfikatorów nieftalanowych Oxoviflex. Powstała ona kosztem ponad 40 mln zł i stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynku przetwórstwa PVC innowacyjnymi produktami. Dzięki najnowocześniejszej w tej części Europy instalacji do produkcji plastyfikatorów, kędzierzyńska spółka będzie mogła produkować 50 tys. ton substancji rocznie.

- Segment OXO jest dla nas bardzo ważny - powiedział Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty SA. - Nowa strategia handlowa tego biznesu to przykład na to, że chcemy być innowacyjni nie tylko technologicznie, ale także pod względem konkurencyjności na rynku europejskim. Dzięki temu wspólnie - my jako Grupa Azoty oraz nasi partnerzy - osiągniemy sukces.

Produkt jest bezpieczny i nie podlega ograniczeniom prawnym i aplikacyjnym. Wśród plastyfikatorów ogólnego zastosowania Oxoviflex wyróżnia nie tylko wysoka jakość, ale też konkurencyjna cena.

- Oxoviflex to wymierny efekt współpracy naszych technologów z naukowcami z Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" - powiedział Adam Leszkiewicz, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK SA. - To innowacyjny produkt o wysokim potencjale rynkowym. Jest nowoczesny, bezpieczny i konkurencyjny

Plastyfikatory stosowane w produktach wykonanych z polichlorku winylu w celu nadania im elastyczności i giętkości. Oxoviflex może być z powodzeniem stosowany do produkcji całej gamy wyrobów z PVC - wykładzin, tapet winylowych, giętkich rur, izolacji i otulin kablowych, sztucznych skór czy folii i opakowań. W odróżnieniu od plastyfikatorów ftalanowych może być również stosowany przy produkcji wyrobów mających kontakt z żywnością czy zabawek dla dzieci.

Oxoviflex został doceniony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, która nadała mu tytuł Polskiego Produktu Przyszłości.

Poniżej prezentujemy fotoraport z otwarcia instalacji Oxoviflex w Kędzierzynie-Koźlu.

otwarcie instalacji oxoviflex


otwarcie oxoviflex

przecięcie wstęgi

minister Karpiński, prezes Leszkiewicz

poświęcenie instalacji oxoviflex

inżynier

otwarcie oxoviflex kędzierzyn

instalacja oxoviflex

minister skarbu karpiński


Czytaj więcej: Plastyfikatory 30

Plastyfikatory do tworzyw sztucznych (Oxoviflex®, Oxoplast®), alkohole OXO, aldehydy
 

Plastyfikatory do tworzyw sztucznych (Oxoviflex®, Oxoplast®), alkohole OXO, aldehydy

Polska, 47-220 Kędzierzyn Koźle, Mostowa 30A